В Євросоюзі зникне роумінг

2 лютого 2017, 08:41
Представники країн-членів Євросоюзу і Європарламенту уклали угоду з приводу скасування роумінгу в ЄС

За словами євродепутата Міхала Боні, угода передбачає встановлення максимальних оптових розцінок для операторів телефонних мереж країн Євросоюзу, пише Радіо Польща.

Відео дня

"З червня цього року в разі виїзду за кордон роумінг повинен бути такий же, як в рідній країні. Безумовно, з точки зору операторів, ключове значення мають максимальні розцінки", - зазначив євродепутат.

Найбільш проблемним пунктом переговорів було встановлення цін на передачу даних, тобто використання інтернету в телефоні. Згідно з підсумковим рішенням, розцінки на інтернет будуть поступово знижуватися протягом 5 років. У свою чергу, оптові ціни на дзвінки та SMS-повідомлення не будуть змінюватися з червня 2017 року, коли роумінг в ЄС буде повністю скасований.

Згідно з новими розцінками, з 15 червня максимальна ціна за телефонну розмову знизиться з 0,05 євро за хвилину до 0,032 євро за хвилину. Вартість SMS-повідомлення з 0,02 євро знизиться до 0,01 євро.

Ціни на інтернет будуть знижуватися поступово. З 15 червня вартість гігабайта складе 7,7 євро, з 1 січня 2018 року – 6 євро і буде знижуватися на 0,5 євро щороку. На початку 2022 року максимальна вартість гігабайта складе 2,5 євро.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X