Україна втратила приблизно $100 млрд через російську агресію - дослідження

9 червня 2018, 19:45

Через російську агресію у Криму та на Донбасі Україна втратила приблизно 100 мільярдів доларів. Про це повідомляє Український кризовий медіа-центр із посиланням на дослідження Eurasia Center Atlantic Council Ціна Кремлівської агресії в Україні: матеріальний вимір.

Повідомляється, що після анексії Криму Україна втратила 1,4 млн га землі, які оцінюють у понад $1,8 млрд. Окрім цього, українські банки втратили активи, які залишилися у банківських відділеннях, – від 1,7 до $1,9 млрд. А внаслідок зменшення частки торгівлі з Росією Україна втратила ще $14 млрд.

Відео дня

Росія також конфіскувала Крименерго, унаслідок чого Україна втратила $1 млрд.

"Ми не говоримо про те, щоб продати Крим. Крим для нас залишається частиною території України. Ми говоримо про захист інвесторів, які незаконно втратили свої права у Криму. Для нас очевидно: право на власність належить Україні, і Росія просто узурпувала наше право регулювати це питання. Це наша непохитна позиція", – зазначила Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції.

Також через бойові дії на Сході України зруйнована велика частка інфраструктури: експерти оцінили збитки у $9,5 млрд.

Старший науковий співробітник Eurasia Center Atlantic Council Алан Райлі висловив думку, що українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи внаслідок російської агресії, мають подавати позови до міжнародних судів. Варто також об’єднуватися у групи та подавати спільні позови, щоб зменшити частку витрат на судові процеси.

"В українців є декілька шляхів, щоб отримати компенсацію за шкоду, яка була завдана. Один зі шляхів – двостороння угода про інвестиції між Україною та Росією, яка була підписана у 1998 році. Ця угода передбачає, що кожна сторона заохочуватиме інвесторів іншої сторони здійснювати інвестиції на своїй території та дозволить такі інвестиції, поважаючи законодавство іншої сторони", – наголосив Євген Чолій, президент Світового конгресу українців.

Віце-президент Департаменту бізнес-освіти Київської школи економіки Юлія Клименко зазначила, що важливо також мотивувати інвесторів повернутися назад після того, як території звільняться від окупації.

"Мотивація поступово буде зменшуватися. Це питання має стати частиною публічного обговорення. Непрямі втрати будуть набагато більшими, ніж прямі втрати на окупованих територіях. Ми повинні бути готові підраховувати всі збитки", – підсумувала Юлія Клименко.

Повідомляється, що Російська Федерація також має значні економічні втрати. Так, щороку Росія витрачає близько $2 млрд на підтримку Криму. Військові витрати РФ зросли за останні роки до 5,3% ВВП.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X