Украина втратила статус експортера свинини

10 січня 2018, 17:50

За результатами 2017-го експорт м'яса свиней з України у грошовому еквіваленті перевищив його імпорт на $560 тис., а живих тварин – лише на $150 тис. Разом з тим, поставки української продукції на зовнішні ринки в натуральному вираженні виявилися меншими, ніж було закуплено за кордоном.

Про це йдеться в аналітичній доповіді Асоціації свинарів України (АСУ).

"Протягом січня-грудня 2017 року експортували 4,9 тис. тонн сукупною вартістю $10,5 млн, а імпорт 5,6 тис. тонн свинини "коштував" $9,9 млн. Тож звання нетто-експортера свинини Україна втримала лише номінально", – зазначили в асоціації.

Відео дня

У порівнянні з 2016-м сальдо зовнішньої торгівлі свіжою, охолодженою та мороженою свининою скоротилося майже на 40%, а по товарній позиції живі свині – майже у п’ять разів.

Валютні надходження за рахунок зовнішніх поставок свинини зросли удвічі в порівнянні з попереднім роком, а їх обсяги в натуральному вираженні збільшились на 56%. Проте через активізацію імпорту свинини у другому півріччі 2017-го, результати 2016-го були не тільки надолужені, а й удвічі перевищені.

Хоча обсяги зовнішніх поставок живця зросли незначно (+8% до 2016-го), проте за рахунок вищої ціни реалізації дозволили заробити понад $4,5 млн.

"Водночас, майже стільки ж українські свиногосподарства витратили на закупівлю чистопорідних та гібридних свиней з-за кордону для посилення племінного потенціалу", - зазначають в (АСУ).

Показати ще новини
Радіо НВ
X