У Раду внесли проект держбюджету на 2017 рік - подробиці

16 вересня 2016, 00:08
Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради проект держбюджету на 2017 рік. Відповідний законопроект №5000 опублікований на сайті Верховної Ради, передає Економічна правда

Під час засідання уряду в четвер прем'єр міністр Володимир Гройсман представив макроекономічні показники бюджету на 2017 рік.

Як повідомляє Урядовий портал, Кабмін передбачає збільшення бюджету України в наступному році до майже 876 млрд грн, що більше показника цього року на 16,9%, та прогнозує економічне зростання на рівні 3% ВВП.

Відео дня

"Ми розраховуємо на пожвавлення економіки. Ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися, і наше завдання зробити цей процес незворотнім і пришвидшити економічне зростання", - зазначив Гройсман.

У проекті визначено, що дефіцит бюджету не повинен перевищувати 3%, тобто становить 77,5 млрд гривень.

Уряд заклав зростання соціальних стандартів у проекті бюджету. Зокрема, на 1 грудня 2017 року мінімальна зарплата та прожитковий мінімум повинні скласти 1762 грн, тобто на 162 грн (або на 10,1%) більше за показник на 1 грудня 2016 році.

У 2017 році Кабмін планує виділити на оборону та безпеку держави 129 млрд грн, що на 14,5 млрд більше за минулорічні видатки в цьому напрямі. Зокрема, грошове забезпечення українських військових збільшиться на 6,9 млрд грн.

Видатки на ремонт та будівництво доріг у розмірі 14,2 млрд грн передбачається залучити від надходжень акцизного збору в Дорожній фонд, який планується створити спеціально для управління дорожнім господарством країни. Крім цього, планується залучення до 1 млрд доларів від міжнародних фінансових організацій.

Уряд збирається залучити кошти 100 млн євро міжнародних організацій та 800 млн грн з бюджету для створення Фонду енергоефективності - відкритого інструменту розпоряджання ресурсами.

Підтримку агропромислового комплексу визначено на рівні виділення 5,5 млрд грн, що підуть на модернізацію та придбання малої механізації, тракторів українських виробників, причіпного обладнання.

Прем'єр відзначив необхідність подальшого просування реформи децентралізації. Виодячи з цього, Кабмін хоче передати утримання житлово-комунальних послуг, що розповсюджуються на заклади освіти і охорони здоров'я, місцевим органам самоврядування. Бюджетом передбачається виділення до 15 млрд грн для громад, яким важко буде самотужки забезпечити власне фінансування у сфері енергоефективності. До 9 млрд грн збільшиться розмір державної підтримки у рамках Державного фонду регіонального розвитку. З них 1 млрд грн. буде спрямований на підтримку об’єднаних територіальних громад і 8 млрд грн - на соціально-економічний розвиток територій.

1,8 млрд грн передбачається для реструктуризації шахт та виплат шахтарям. За словами Гройсмана, модернізація вугільної галузі дозволить "отримати можливості конкурентоспроможності на ринку вугілля".

На 21,1 млрд грн планується збільшити фінансування освіти. Зокрема, заробітну плату педагогів загальноосвітніх навчальних закладів хочуть збільшити в середньому більше ніж на 1400 грн.

Видатки на стипендії буде збільшено на 576 млн грн - до 5,816 млрд грн.

Фінансування сфери охорони здоров'я буде збільшено на 8,2 млрд грн. Пропонується спрямувати 5,9 млрд грн на централізовану закупівлю медикаментів через міжнародні організації і претендувати на кошти Глобального фонду, які дозволять "принаймні наблизитися майже впритул до 100%-виконання програм закупівлі ліків для українців". У середньому на 20% уряд збирається збільшити заробітну плату працівників сфери охорони здоров'я.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Для сфери культури Кабмін планує виділити 1 млрд грн, з них половина - 500 млн грн - підуть на розвиток української кіноіндустрії.

Нагадаємо, 15 вересня прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентував проект бюджету на наступний рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X