Зустріч Трампа і Сі Цзіньпіна для завершення торгового протистояння відбудеться не раніше квітня - Bloomberg

14 березня 2019, 13:18

Зустріч президента США Дональда Трампа і глави КНР Сі Цзіньпіна, на якій вони повинні підписати торгову угоду, відбудеться не раніше квітня, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела.

В адміністрації Сі Цзіньпіна планували провести її в березні, сказало джерело. Китайська сторона виступає за офіційний державний візит, а американська - за зустріч лише для підписання документа.

Відео дня

Саміт повинен пройти на території курорту Мар-а-Лаго у Флориді. За словами співрозмовників, він відбудеться не раніше кінця квітня. При цьому зустріч ще можуть скасувати.

Нагадаємо, в 2018 році адміністрація Дональда Трампа, що пручається проникненню китайських товарів на ринок США, ввела низку досить чутливих для Пекіна мит, анонсувавши їх збільшення на початку 2019 року. Глава КНР Сі Цзіньпін у боргу не залишився, і ввів проти США у відповідь - взаємні мита сягнули суми понад $100 млрд.

На саміті G20 в Аргентині Трамп і Сі досягли тимчасового "перемир'я" в торговому протистоянні. Лідери двох країн домовилися протягом трьох місяців не накладати нових торгових обмежень і постаратися досягти нової двосторонньої торговельної угоди.

Втім протистояння триває на локальному рівні: США і їхні союзники лобіюють різноманітні заборони на продукцію китайських технологічних гігантів (ZTE, Нuawei), звинувачуючи їх у шпигунській активності і крадіжці державних секретів.

За підсумками 2018 року дефіцит торгового балансу США з Китаєм виріс на $43,6 млрд - до $419,2 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X