Що нам робити з Донбасом – експерт

28 квітня 2017, 22:10
Головне – зберегти і розвивати державу як інструмент захисту інтересівукраїнського народу

Три роки конфлікту на Донбасі не просунули нас до розв'язання проблеми. Україна зазнає величезних економічних витрат. Тому відповідь на питання "Що нам робити з Донбасом?" є найважливішою частиною відповіді на питання.

Відео дня

Новое Время спільно з Українським інститутом майбутнього представили своє бачення стратегічного розвитку країни – Україна: план на завтра.

Повернення цієї території будь-якою ціною не може бути самоціллю України.

Юрій Романенко, директор програм міжнародної і внутрішньої політики аналітичного центру Український інститут майбутнього, пропонує свою формулу дій України щодо Донбасу: спочатку стабілізація ситуації, далі накопичення ресурсу, що дозволить Україні посилити військово-політичні, дипломатичні інструменти і м'яку силу, потім реінтеграція окупованих територій та їх реконструкція.

Що ж повинна зробити Україна стосовно Донбасу?

По-перше, ми не повинні виходити з мінського процесу, хоча він і не працює. Якщо розірвемо Мінські угоди, не запропонувавши альтернативи, то ЄС і США просто цього не зрозуміють і знімуть санкції. Але це не означає, що варто прив'язувати нашу політику до санкцій, виконуючи вимоги Заходу, який захищає свої інтереси і може розіграти українську карту
пакеті з іншими картами (Близький Схід, Північна Корея і так далі).

По-друге, ми повинні прийняти закон про окуповані території, який внесе ясність і визначення в суть процесів на сході України. Необхідно чітко визначити, хто є агресором, хто несе відповідальність за агресію, в яких відносинах з окупованими територіями ми перебуваємо, як жителі цих територій можуть реалізувати свої права в державі Україна. Це дозволить розв'язати і проблему внутрішніх конфліктів,оскільки невизначеність відносин з "ЛДНР" породила контрабанду і величезні зловживання, які призвели до блокади і зростання напруженості всередині України.

По-третє, якщо того зажадає ситуація, наприклад виникне тиск з боку західних партнерів, ми повинні провести загальнонаціональний референдум з питання статусу окупованих територій. Заходу буде вкрай складно тиснути на Україну, якщо позиція держави буде заснована на рішенні народу. У будь-якому разі після Brexit такий хід буде логічним і зрозумілим. Нам потрібно зосередитися на тому, щоб повернення територій сталося тоді, коли ми до цього будемо готові і зможемо переварити їх, щоб стати сильнішими.

Наша політика повинна породжувати силу, а не слабкість. Тоді більше ніхто не зможе нас окупувати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Більше про першочергові зміни, які повинна зробити Україна, читайте в журналі Новое Время від 28 квітня 2017.

Показати ще новини
Радіо НВ
X