Втоми від України в МВФ точно немає - Рашкован

2 травня 2019, 14:49

Україна з точки зору Міжнародного валютного фонду розвивається не так вже й погано, і Фонд від неї не втомився.Джерело

Про це заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован сказав в інтерв'ю VoxUkraine і Liga.net.

"Повірте мені, Україна з точки зору фонду – країна, яка не так уже й погано розвивається. Можливо, трохи повільніше розвивається, ніж прогнозує фонд, але це знову-таки більшою мірою пов’язано з тим, про що я вже говорив – у період кризи відповідальність за країну в української влади прокидається, а після кризи всі поради відразу забуваються. Звісно, у МВФ є люди, які за 25 років бачили всіх українських президентів, усіх голів уряду, і голів центрального банку тощо. Може здатися, що у цих людей є "втома від України". Але інституційної втоми точно немає", - зазначив він.

Відео дня

Відповідаючи на питання про те, чому після 20 років співпраці Україна все ще залежить від МВФ, Рашкован підкреслив, що жодна програма не була доведена до кінця. В Україні забували про свої обіцянки, як тільки "вибиралися з ями", сказав він.

" Через кілька років дисбаланси в економіці накопичувалися – і ми знову благали про допомогу. Це було очевидно в 2008/2009 роках. У 2014 році нам уже потрібно було вирішувати проблеми не лише 2014-го, але й невирішені проблеми попередньої кризи", - додав Рашкован.

Він зазначив, що за останні п'ять років Україна просунулася у співпраці з МВФ. Попередня програма переглядалася тричі (було отримано чотири транші), чого ніколи раніше не траплялося.

"Зараз в Україні проходить оцінка роботи програми EFF (механізм розширеного кредитування. - ред.), як ця програма працювала, які уроки ми можемо винести. Ми не вперше проходимо схожу оцінку, але схоже, що вперше позитиву буде більше, ніж негативу. Втім, це геть не означає, що у нас все вийшло", - підкреслив Рашкован.

Він додав, що діалог МВФ з урядом і Нацбанком в рамках нинішньої програми активний. За його словами, оціночна місія планує приїхати до Києва за розкладом.

Нова програма співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $1,4 млрд) надано відразу, тоді як решта коштів будуть надані за підсумками піврічних переглядів програми в 2019 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X