Радники Порошенка оприлюднили схему реструктуризації 85% Roshen

31 травня 2016, 19:43
Фонд Прайм Ессетс Капітал, бенефіціаром якого є Петро Порошенко, в результаті проведених операцій з підготовки до передачі 85% частки в  Roshen в управління Rothschild Trust, став володіти нею через ланцюжок компаній

Як пише Інтерфакс-Україна, ланцюжок цей складали три компанії: на Британських Віргінських островах (БВО), на Кіпрі і в Нідерландах.

Як повідомляється в матеріалах, переданих радниками Порошенка, всього було проведено чотири операції.

Відео дня

Фонд Прайм Ессетс Капітал, зокрема, оплатив 85% ТОВ Центрально-Європейська кондитерська компанія (ЦЕКК), що є холдинговою компанією Roshen, додаткову емісію акцій кіпрської CEE Confectionary Investments Limited, якій до цього одноосібно володіла раніше створена Порошенко Prime Asset Partners Limited.

  • Усі подробиці про офшорний скандал читайте у спецтемі НВ.

Після цього кіпрська компанія обміняла цей пакет української компанії на емісію акцій нідерландської Roshen Europe B.V., яка в результаті стала прямим власником 85% в ЦЕКК.

Третьою операцією була покупка фондом Прайм Ессетс Капітал у Порошенка компанії Prime Asset Partners Limited, яка, згідно з поданими документами, єдина з чотирьох була придбана за кошти і оплачена гривнями на території України.

Раніше, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків. Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, у тому числі Порошенко.

Журналісти писали, що Порошенко не передав свої активи в траст всупереч обіцянкам, а створив три офшорні компанії для реструктуризації Roshen. Сам же президент коментуючи інформацію про належні їй офшорних активах заявив, що обійнявши президентську посаду, він відійшов від управління своїми активами.

Ситуацію прокоментувала юридична компанія Avellum, яка є радником глави держави і була ним уповноважена підготувати його частку в Roshen для продажу, а в подальшому - для передачі в "сліпий траст". Вона стверджує, що договір "сліпого трасту" вже підписаний, а створення офшорів було єдиним можливим шляхом передачі активів в управління авторитетної міжнародної трастової структури. Будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними, підкреслюють у компанії.

Сам Порошенко заявив, що основною метою заснування офшорної компанії Prime Asset Partners Limited на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild.

Порошенко уточнив, що угода про передачу його частки у Roshen "сліпий траст" Rothschild вже підписано, і він не може його розірвати до моменту, поки не перестане бути президентом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X