«Корупційну тумбочку Путіна треба нарешті закрити». Лана Зеркаль — про угоду щодо Північного потоку-2 і ризики для України
Радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль — про те, які ризики несе для України Північний потік-2 та як країні залишитися транзитером російського газу.
Минулого тижня США і Німеччина опублікували подробиці політичної домовленості щодо Північного потоку-2, яку Україна і Польща одразу ж розкритикували. В документі відзначається, що якщо Росія спробує використовувати газ як зброю або вдасться до агресії проти України, Німеччина вживе заходів на національному рівні і закличе Європейський Союз відповісти, в тому числі ввести санкції. Крім того, Німеччина буде добиватися того, щоб Україна отримала новий транзитний контракт на 10 років. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і його польський колега Збігнєв Рау в спільній заяві відзначили, що «актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює Північний потік-2».
Радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль в інтерв'ю Радіо НВ пояснила, як Європа стає заручницею Газпрому, чому США відмовились від протидії Північному потоку-2 та як Україні залишитись країною-транзитером газу.