Адміністрація Байдена запровадить санкції проти низки пов’язаних з Росією компаній через участь у Північному потоці-2 — Bloomberg
Вашингтон поки не запроваджуватиме санкції проти німецьких компаній через участь в проєкті будівництва газопроводу Північний потік-2, оскільки адміністрація Байдена не хоче йти на конфлікт зі своїм найближчим союзником в Європі.
Про це написало агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Доповідь про компанії, які порушують американське санкційне законодавство, мала бути представленою Конгресу США минулого вівторка. Документ може бути опублікований сьогодні, 19 лютого.
Очікується, що в ньому буде перерахована лише невелика кількість пов’язаних з Росією компаній, яким загрожують санкції, дізналося агентство. Також буде перелік компаній, які виходять з проєкту і не потраплять під санкції.
Джерела Bloomberg розповіли, що держсекретар США Ентоні Блінкен не хоче атакувати компанії або окремих представників таких країн, як Німеччина, оскільки, на його думку, важливіше знайти дипломатичне рішення і усунути розбіжності, що виникли під час каденції Дональда Трампа.
Стримана позиція адміністрації Байдена викликає обурення у критиків, які наголошують, що законодавство США передбачає санкції проти будь-якої іноземної компанії, якщо вона сприяла будівництву трубопроводу. Вони також заявляють, що, намагаючись послабити напругу у відносинах з Німеччиною, США ризикують відштовхнути інших союзників, таких як Україна, Польща і країни Балтії.
Співрозмовники Bloomberg розповіли, що, хоча адміністрація Трампа також ухилялася від введення санкцій проти німецьких компаній, в останні тижні вона готувала такі заходи. Санкції планувалося ввести проти Маттіаса Варніга, глави Nord Stream 2 AG і колишнього агента Штазі зі Східної Німеччини, який знайомий з президентом Росії Володимиром Путіним щонайменше з 1991 року.
Північний потік-2 — газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1 234 км. Будівництво завершено більш ніж на 90%.
З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2. Через нові санкцій низка європейських компаній, в тому числі швейцарська Zurich Insurance, вийшли з проєкту.
6 лютого Росія відновила укладання труб Північного потоку-2 в Данії через 413 днів після зупинки через санкції США.
Україна вважає Північний потік-2 політичним проєктом, який необхідний Росії для того, щоб припинити транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему.
Президент США Джо Байден в січні назвав Північний потік-2 «поганою угодою» для Європи. Речниця Білого дому Джен Псакі на цьому тижні заявила, що позиція адміністрації Байдена щодо газопроводу залишається «ясною і незмінною». «Будівництво газопроводу зробить Україну і Центральну Європу вразливими для Росії і йде в розріз з цілями країн Європи з енергетики і безпеки», — заявила Джен Псакі.
