Милованов розповів, в якому випадку українці можуть підтримати продаж землі іноземцям

18 грудня 2019, 18:54

За словами міністра економічного розвитку, земельна реформа потрібна, щоб привернути в агросектор довгі й дешеві гроші.

Міністр економічного розвитку Тимофій Милованов заявив, що поважає думку українців, які виступають проти продажу землі іноземцям. Про це він заявив під час лекції НВ Світ в 2020 у вівторок, 17 грудня.

Відео дня

"Я приймаю з повагою бажання суспільства, більшої його частини - не продавати землю іноземцям", - зазначив Милованов.

За словами міністра, економічна необхідність земельної реформи полягає в тому, щоб привести в український агросектор дешеві і довгі гроші. Ці гроші необхідні, щоб підвищити додану вартість з гектара землі. За словами Милованова, на сьогодні додана вартість з гектара землі - в два рази нижче, ніж в Польщі.

"Потрібна переробка, потрібна інфраструктура, потрібні інші інвестиції. В тому числі і в професіоналізацію (працівників - НВ Бізнес), щоб ми виробляли велику додану вартість на гектар землі", - зазначив Милованов.

На думку міністра, необхідність в інвестиціях призведе українських фермерів до того, що вони змінять свою думку і будуть виступати за відкриття ринку землі для іноземців.

"Я впевнений, що ті ж фермери, які бояться конкуренції від іноземних агрохолдингів будуть вимагати, щоб надали доступ іноземцям. Для того, щоб вони могли створити спільні підприємства або дати в заставу частину активів", - додав Милованов.

Нагадаємо, що президент Зеленський ініціював зменшення норми концентрації землі "в одні руки" до 10 тис гектар.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X