Конституційний суд Росії скасував рішення Європейського суду з прав людини у справі ЮКОСа

19 січня 2017, 10:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Конституційний суд Росії дозволив не виплачувати компенсацію в розмірі € 1,87 млрд колишнім акціонерам компанії ЮКОС і не виконувати відповідну вимогу Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)

Про це повідомляє російське агентство РИА Новости.

Мін'юст подав запит до Конституційного суду з приводу законності відмови Росії від виконання вимоги ЄСПЛ.

Відомство зазначило, що, мовляв, пункти Конвенції про захист прав людини, на яких ЄСПЛ заснував своє рішення, суперечать Конституції Росії.

Відео дня


Мін'юст вирішив, що таким чином постанову міжнародного арбітражу виконати неможливо. З цим доводом погодився російський Конституційний суд.

В середині грудня в суді відбулося публічне розгляд запиту Мін'юсту. Всі присутні на ньому представники держорганів висловилися за те, що Росія не може виплатити компенсацію, покладену колишнім акціонерам ЮКОСа за рішенням ЄСПЛ.

Разом із тим, експерти Інституту права і публічної політики, які оцінили запит Мін'юсту на прохання Конституційного суду, прийшли до висновку, що Росії слід виконати вимогу Європейського суду.

На думку експертів, виплата компенсації колишнім акціонерам ЮКОСа конституційна і відповідає загальним принципам співвідношення Конституції Росії і постанов ЄСПЛ, а колишні акціонери компанії, в свою чергу, мають право на компенсацію.

Нагадаємо, ЄСПЛ у липні 2014 року зобов'язав Росію виплатити компенсації колишнім акціонерам ЮКОСа за порушення їх прав на судовий захист і справедливий судовий розгляд


Раніше повідомлялося, що 20 квітня 2016 року Окружний суд Гааги скасував рішення про виплату Росією екс-акціонерам компанії ЮКОС компенсацію в розмірі $50 млрд.

Колишні акціонери ЮКОСа збиралися подати апеляцію на рішення суду.

У липні 2014 року Третейський суд в Гаазі задовольнив позов колишніх акціонерів НК ЮКОС і зобов'язав Росію виплатити їм $50 млрд в якості компенсації за експропріацію компанії.

У тому ж місяці Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити компенсацію в 1,86 млрд євро, а також 300 тис. євро як відшкодування судових витрат.

У листопаді 2014 року Росія подала в Окружний суд Гааги три клопотання про скасування арбітражних рішень, винесених Гаазьким арбітражним судом за позовами колишніх акціонерів ЮКОСа.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X