Конституційний суд може обмежити повноваження НАБУ за скаргою заводу Коломойського

17 квітня 2019, 10:18

17 квітня Другий сенат Конституційного Суду України продовжить розглядати справу за конституційною скаргою Запорізького заводу феросплавів, який просить обмежити повноваження НАБУ.

Про це свідчить порядок денний, який опубліковано на сайті КСУ.

Запорізький завод феросплавів подав скаргу щодо відповідності Конституції положень п. 13 ч. 1 ст. 17 закону України про Національне антикорупційне бюро. Цей пункт передбачає, що НАБУ має право "за  наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України".

Відео дня

Журналістка Наталія Седлецька повідомила в Facebook, що у цій справі вже відбулося кілька засідань суду в закритому режимі. Сьогодні КС може винести рішення.

Вона підкреслила, що детективи НАБУ вже домоглися розірвання незаконних угод на 7 млрд грн.

"Якщо КС стане на бік олігарха - вигодонабувачем цього акту стане не тільки він. Все укладачі незаконних, невигідних для держави договорів на мільярди гривень на підставі рішення КС зможуть тепер обнулити всі попередні рішення про розірвання цих угод", - написала журналістка.

Центр протидії корупції пише, що справа була відкрита в жовтні 2018 року. Всього за 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнано недійсними 92 сумнівні угоди.

Показати ще новини
Радіо НВ
X