«Спокуси більше». Ізраїльський історик Харари заявив, що штучний інтелект небезпечніший від ядерної зброї

21 січня 2020, 17:50

Відомий ізраїльський історик Юваль Ной Харари під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі попередив про небезпеку гонки озброєнь в сфері штучного інтелекту (ШІ).

«Проблема зі штучним інтелектом в порівнянні з ядерною зброєю полягає в тому, що небезпека не така очевидна і деякі гравці бачать величезну вигоду від використання ШІ. Що стосується атомних бомб, то всі знали, що їх застосування призведе до кінця світу. Неможливо виграти повномасштабну ядерну війну. У випадку з ШІ багато хто думає - і на це є вагомі причини - що гонку озброєнь в сфері ШІ можна виграти. І це дуже небезпечно, тому що в такому випадку набагато більше спокуси виграти цю гонку, щоб почати домінувати над світом», - сказав Харарі.

Відео дня

На його думку, зараз в сфері штучного інтелекту є два головних гравця - США і Китай. Результат цієї гонки озброєнь визначить, як всі на планеті житимуть через 20-50 років, підкреслив історик.

«Сучасна гонка озброєнь - це імперіалістична гонка озброєнь. Якщо у тебе є всі дані про країну, не потрібно відправляти туди солдат», - заявив він.

Харарі додав, що влада зможе «хакнути» людей, маючи досить розвинені біотехнології.

«Якщо у вас достатньо даних про мене, досить біологічних навичок і є сильна технологія, ви зможете зламати моє тіло, мій мозок, моє життя... Ви можете досягти етапу, коли будете знати мене краще, ніж я сам», - сказав він.

Показати ще новини
Радіо NV
X