«Є час все відрегулювати». Гончарук прокоментував критику законодавчих змін, які стосуються ФОПів
Законодавчі зміни, які розширюють обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для малого бізнесу, набувають чинності нескоро, тому ще є час «все відрегулювати».
Про це прем'єр-міністр Олексій Гончарук сказав під час брифінгу під час форуму RE: think. Invest in Ukraine в Маріуполі.
«Зміни вступають ще нескоро, тому є час, щоб все відрегулювати», — заявив він.
За словами Гончарука, головне питання стосується готовності Державної податкової служби до цих змін. Малий бізнес хвилює, чи не будуть податківці «кошмарити» підприємців.
«Ми точно зберемося з представниками незадоволених сторін і відпрацюємо правки», — додав прем'єр-міністр.
Він також прокоментував ситуацію в тютюновій галузі в зв’язку з тим, що Рада зобов’язала виробників продавати сигарети дистриб’юторам за ціною не вище 80% від максимальної роздрібної ціни.
Гончарук наголосив, що «кожною законодавчою ініціативою хтось задоволений, а хтось — ні».
«З табачниками ми зустрілися минулого тижня і знайшли вихід», — сказав прем'єр.
Нагадаємо, 17 жовтня президет Володимир Зеленський підписав закони, які передбачають розширення з 1 жовтня 2020 року обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для низки категорій фізосіб-підприємців II-IV груп, які працюють у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Загальні правила використання РРО для всіх платників єдиного податку II-IV груп почнуть діяти з 1 січня 2021 року одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників єдиного податку II групи з 1,5 млн до 2,5 млн грн. Передбачається запровадження програмних РРО, які можуть використовувати замість класичних РРО.
Закони також впроваджують механізм кешбека — відшкодування покупцям/споживачам 100% вартості придбаних товарів, робіт або послуг, якщо вони подали скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій і під час перевірки контролюючого органу було підтверджено наявність порушення. Ця норма почне діяти з 1 жовтня 2020 року для покупок від 850 грн.
Закони підтримала Європейська Бізнес Асоціація. На думку співзасновника Нової Пошти Володимира Поперешнюка, вони є свідченням того, що «нова влада пішла в наступ на бізнес». Проти виступав також власник Розетки Владислав Чечоткін.