Гончарук очікує від СБУ ліквідації департаменту, який займається розслідуванням економічних злочинів

4 вересня 2019, 17:20

Служба безпеки України повинна ліквідувати департамент, до сфери відповідальності якого належить розслідування економічних злочинів.

Про це прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив в Києві на зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він нагадав, що уряд 2 вересня прийняв рішення, яким ліквідував Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Відео дня

"УБЕЗ (управління з боротьби з економічною злочинністю. - ред) вже пішов в минуле. Це ще не завершений процес, але це вже перші сильні кроки, які вказують на те, що правоохоронні органи повинні змінити своє ставлення до бізнесу. Ми очікуємо, що Служба безпеки України зробить так само як мінімум на рівні тих практик, які існують зараз", - зазначив Гончарук.

Прем'єр-міністр очікує, що вже в цьому місяці будуть прийняті всі необхідні закони, "щоб остаточно відвадити правоохоронців та силовиків від бізнесу і створити комфортні умови для розвитку".

У прес-службі Служби безпеки України сказали в коментарі агентству, що працюють над пропозиціями змін до закону про СБУ, які припускають можливість трансформації департаменту контррозвідувального захисту економіки і управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю (управління К) з урахуванням подальшого створення в Україні Служби фінансових розслідувань.

"У нас немає права законодавчої ініціативи, тому ми розробляємо пропозиції, а потім передаємо їх на розгляд в РНБО. Підготовлений законопроект, який передбачає внесення змін до закону про СБУ в частині трансформації департаменту економіки спецслужби і управління К, подавати в парламент буде президент", - відзначили в прес-службі.

В СБУ додали, що департамент контррозвідувального захисту економіки вже більше року переорієнтований на роботу з захисту критичної інфраструктури країни.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський виступає за прийняття концепції реформування Служби безпеки України та закону про СБУ в новій редакції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X