Частину "теплих" кредитів зупинили через нестачу коштів

7 липня 2016, 19:28
Наявного залишку державних коштів, що виділяються за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30-відсотковим розміром відшкодування", вистачило лише для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня цього року

Програма видачі за цим напрямком наразі припинена.

Про це оголосило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

"За напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30%-вим розміром відшкодування" вистачить для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня цього року. У зв’язку з цим з 06.07.2016 р. банками тимчасово припинено видачу "теплих" кредитів лише за цим напрямом", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

При цьому, як обіцяють в Держенергоефективності, усі кредити за цим напрямом, оформлені до 5 липня 2016 року, будуть відшкодовані з державного бюджету.

Наразі Держенергоефективності розробило проект рішення уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік на відшкодування за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання. Проект перебуває на розгляді в Мінфіні та Мінекономрозвитку.

Зазначається також, що інші напрямки програми утеплення працюють. Зокрема, це 20-відсоткове відшкодування для фізичних осіб на придбання "негазових" котлів (70% – для отримувачів субсидій); 40-відсоткове відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

У 2016 році за січень-травень Агентством вже відшкодовано за програмою 386 млн грн, з яких 368,98 млн грн компенсовано тим, хто оформив "теплі" кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

Показати ще новини
Радіо NV
X