Бізнес нашахраював із ПДВ на 2 млрд грн - Мінфін

23 травня 2017, 13:40
З моменту запуску Реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, система зафіксувала потенційні зловживання компаній-платників податків на загальну суму 2 млрд грн

Про це повідомив державний секретар Міністерства фінансів Євген Капінус в інтерв’ю журналу Бізнес.

«З початку роботи системи виявлено проблемних сум до відшкодування близько 2 млрд грн», – повідомив чиновник.

Відео дня

Реєстр заявок на відшкодування ПДВ розпочав роботу із квітня 2017 року. Водночас, бізнес отримав часовий люфт до 1 липня, протягом якого Державній фіскальній службі (ДФС) не дозволено блокувати податкові накладні компаній-платників податків.

Поки Реєстр працює в тестовому режимі і податкові накладні не блокуються, деякі українські компанії, які претендують на відшкодування ПДВ, зазначають некоректні суми з метою збільшення майбутніх відшкодувань.

За словами Капінуса, тестовий режим роботи реєстру зовсім не означає, що система не фіксує зловживання з боку бізнесу. «Система зараз в автоматичному режимі не блокує податкові накладні, але вона показує проблемні суми. Їх видно. Фіксується, якщо та чи інша податкова накладна має проблеми. І це дало підставу для того, щоб ДФС звернула увагу на цю накладну», – повідомив він.

Тож ДФС має всі можливості для здійснення контролю, запевнив представник Мінфіну.

Нагадаємо, через чотири тижні з моменту запуску Реєстру, казначейство виплатило бізнесу 10 млрд грн, у відповідності до нового механізму відшкодування ПДВ.

Показати ще новини
Радіо NV
X