Російські банки придумали, як захиститися від санкцій США - Reuters

15 березня 2019, 09:57

Провідні російські банки мають намір використовувати взаємні кореспондентські рахунки для валютних розрахунків на випадок введення Сполученими Штатами нових санкцій проти одного або декількох з них, повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела.

Цю схему банки почали розробляти спільно з Міністерством фінансів і Центробанком в минулому році. Вона повинна дозволити виграти час у разі, якщо який-небудь з великих банків виявиться через санкції відрізаним від валютних операцій.

Відео дня

"Кожен важливий банк має покроковий план, що він робить в тій чи іншій ситуації. Перший місяць розписаний по днях, а то й по годинах", - сказав агентству високопоставлений чиновник.

Як зазначає Reuters, дві найбільші загрози для банківського сектора в Росії - відключення від системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT і заборона на роботу з валютою, яка надходить переважно від американських банків. На випадок відключення від SWIFT є система обміну фінансовими повідомленнями Банку Росії.

Щоб продовжувати проводити валютні операції після потрапляння до санкційного списку великі російські банки готуються використовувати валютні коррахунки, які у них вже є, або відкривати нові.

"Тобто вони будуть ці долари гнати всередині себе через внутрішні проводки, минаючи коррахунок, наприклад, в Citi", - сказав співрозмовник Reuters, додавши, що "все одно хтось один з цього ланцюжка повинен мати коррахунок в доларах в Citi або JP Morgan".

Ще один варіант - надання валюти Центробанком банку, який не під санкціями. Він зможе розподіляти ліквідність далі по системі.

"Якщо у тебе є один якийсь банк, який не накрили, то проблем немає: ЦБ йому може дати валютну ліквідність, а далі він може роздавати", - пояснило джерело.

Крім цього, Центробанк може надавати валюту банку, який потрапив під санкції, безпосередньо, але тоді сам ризикує потрапити під санкції.

Співрозмовники підкреслюють, що всі ці варіанти лише допоможуть виграти час, перш ніж буде зроблено наступний крок.

Як повідомлялося, 11 березня Міністерство фінансів США внесло до списку санкцій російсько-венесуельський банк Єврофінанс Моснарбанк через порушення санкцій проти Венесуели.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X