«Привів до жахливої нерівності». Американський мільярдер заявив про смерть капіталізму

16 жовтня 2019, 11:15

Світові потрібен «новий капіталізм» — більш справедливий і сталий, написав співзасновник компанії Salesforce мільярдер Марк Беніофф в колонці для New York Times.

«Я визнаю, що капіталізм був добрим до мене. За останні 20 років компанія Salesforce, співзасновником якої я є, принесла мільярди прибутку і зробила мене дуже багатою людиною. Мені пощастило жити життям, яке перевершує всі найбожевільніші очікування мого прадіда, який іммігрував в Сан-Франциско з Києва в кінці 1800-х років. Проте, будучи капіталістом, я вірю, що пора вголос сказати про те, що ми всі і так знаємо. Капіталізм, яким ми його знаємо, мертвий», — написав бізнесмен.

Відео дня

Він додав, що вільні ринки дозволили створити нові індустрії і привели до процвітання, яке допомогло мільярдам людей вибратися з убогості. Але при цьому капіталізм «з його нав’язливою ідеєю про максимізацію прибутку для акціонерів» також призвів до жахливої нерівності. Беніофф зазначив, що статки 26 найбагатших людей світу дорівнюють статкам 3,8 млрд найбідніших. На думку мільярдера, не дивно, що підтримка капіталізму впала, особливо серед молоді.

Беніофф додав, що світові потрібен «новий капіталізм», який буде допомагати всьому людству. Зокрема, «лідери бізнесу повинні прийняти більш широке бачення своїх обов’язків» — піклуватися не тільки про акціонерів, а й про співробітників, клієнтів, громади і планету. Крім того, держава повинна зобов’язати публічні компанії розкривати інформацію про те, як їх діяльність впливає на згадані вище сторони. На думку Беніоффа, глави корпорацій повинні також домагатися рівної оплати праці для чоловіків і жінок, боротися зі зміною клімату і бідністю.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X