Скасування націоналізації Приватбанку призведе до його ліквідації - Гонтарева

29 квітня 2019, 18:15

Екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєва заявила, що в разі скасування націоналізації ПриватБанку він буде ліквідований.

Про це вона заявила в інтерв'ю Радіо Свобода.

"У разі скасування націоналізації буде реституція (відновлення порушених майнових прав, приведення їх у стан, що існував на момент вчинення дії, яким заподіяно шкоду, - ред.), і держава забере влиті в банк 155 млрд гривень, після чого банк буде негайно визнаний неплатоспроможним і буде ліквідований. Я сподіваюся, що такого сценарію ніхто не допустить, бо це просто фінансовий колапс", - заявила Гонтарєва.

Відео дня

Кілька тижнів тому було прийнято відразу три рішення на користь Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва, вивчаючи справу майже 2 роки, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування вкладів фізосіб і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку. А 19 квітня стало відомо, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року, яким визначено перелік пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб. І 20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського щодо кредитів рефінансування ПриватБанку на суму в 9,2 млрд грн, отриманих до його націоналізації. НБУ на підставі особистої поруки Коломойського також подав позов у Женевський суд, вимагаючи повернути борги.

Також Госпсуд Києва переніс на 7 травня розгляд справи за позовом Коломойського про визнання незаконною передачу акцій Приватбанку державі.

Показати ще новини
Радіо NV
X