Держуповноважений АМКУ заявила про «нелюдські» умови роботи
Державний уповноважений Антимонопольного комітету України Світлана Панаіотіді заявила в Facebook, що більше не може брати участь в засіданнях колегії по оскарженню.
«Вже достатньо довгий період часу колегія по оскарженню починається ранком і закінчується опівночі. Я неодноразово звертала увагу і голови комітету, і громадськості, і народних депутатів на те, що ми не можемо працювати в нелюдських умовах. Рішення, які ми приймаємо, важливі для всієї країни і вони мають прийматись в умовах, коли всі мають час та змогу розібратись в усіх деталях тендеру», — зазначила вона.
Панаіотіді додала, що хоче бачити свою дитину не тільки вранці перед школою, а й в кінці дня, коли вона робить уроки або хоче поспілкуватися. Держуповноважений додала, що має право на сон і відновлення.
«Чиновників дуже рідко жаліють, тому я не сподіваюсь на співчуття. Це питання того, що я, як уповноважена державою особа, більше не можу гарантувати належний та всебічний розгляд скарг», — написала Панаіотіді, додавши, що більше не може брати участь в засіданнях колегії по оскарженню.
Вона повідомила, що колегія розглядає по 150 скарг в день і працює до півночі.
«Кількість скарг зростає, кількість виконавців залишається майже такою ж. Люди втрачають свідомість від втоми, звільняються, знаходяться на межі нервового зриву і в такому стані мають оцінювати документи по тендерам. Існує великий ризик того, що хтось з нас допустить помилку, не усвідомлюючи цього через втому та виснаження», — написала Панаіотіді.
За її інформацією, в 2016 році колегія розглянула 1765 скарг, в 2018-му — 7786, за п’ять місяців 2019 року — 4032.
Держуповноважений додала, що члени колегії розробили з експертною групою і Мінекономрозвитку проект постанови Кабміну про зміну розміру оплати за розгляд скарг, розробили законопроект про введення принципу «24 годин на виправлення помилок», який Рада не розглядала, і неодноразово піднімали питання про необхідність збільшення штату перед головою АМКУ.
Вчора про цю проблему заявила також держуповноважений АМКУ Агія Загребельська.
За її словами, 13 червня АМКУ вирішив звернутися до Кабміну з проханням внести зміни в проект постанови КМУ № 291 від 23 березня 2016 року, яким встановлено розмір плати за подачу скарги.
«Ми пропонуємо збільшити її і встановити на рівні 15 тис. грн для товарів/послуг і 45 тис. грн для робіт», — йдеться в повідомленні.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.