Гройсман пропонує встановити граничні ціни на тепло і гарячу воду по Україні для зниження нинішніх

19 червня 2019, 13:10

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабміну доручив підготувати пропозицію про встановлення в Україні граничних цін на тепло і гарячу воду.

Засідання уряду транслюється в YouTube.

Гройсман зазначив, що «ціна газу для всієї країни майже одна і та ж», а вартість тепла в різних містах може відрізнятися в два рази. На думку прем'єра, це пояснюється безгосподарністю.

Відео дня

«Я даю зараз доручення Міністерству регіонального розвитку, Міністерству юстиції про те, щоб винести на наступне засідання уряду рішення про економічно обгрунтоване обмеження цін на тепло і гарячу воду в країні, яке вступить в дію з наступного опалювального сезону. У всіх є шість місяців, щоб ще раз проінвентаризувати свою систему виробництва тепла і транспортування гарячої води і зробити висновки», — сказав Гройсман.

На його думку, таким рішенням можна досягти зниження цін на тепло в наступному опалювальному сезоні на 15−20%.

Нагадаємо, на початку червня Кабмін знову змінив механізм формування ціни на газ, що відпускається для потреб населення і теплокомуненерго.

У зв’язку з цим НАК Нафтогаз України розрахував на червень нову ціну на природний газ для населення, встановивши її на рівні 5,554 тис. грн за 1 тис. куб м (без урахування ПДВ, вартості доставки і націнки постачальника). Нова ціна на червень на 11,8%, або на 746 грн, нижче раніше оголошеної на червень і на 7,3%, або на 436,11 грн, нижче ціни на травень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X