Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на «своп» газу замість транзиту як запасний варіант — Вітренко

18 червня 2019, 16:49

НАК Нафтогаз України пропонує Газпрому запасний варіант — укласти контракт на «своп» газу замість контракту на його транспортування.

Про це повідомив в Facebook виконавчий директор Юрій Вітренко.

"Газпром буде передавати нам певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-РФ, а ми будемо передавати точно такий же обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС. Передача газу буде підтверджуватися суміжними операторами (Словаччини, Угорщини, Польщі, Румуніі), тобто вони потім будуть брати на себе відподальність перед Газпромом за цей газ вже в їхніх системах", - зазначив він.

Відео дня

За словами Вітренко, такі контракти на "своп" газу є відносно звичними для європейського ринку і можуть укладатися за європейськими правилами, але вони інші для таких контрактів.

У Нафтогазі пропонують, щоб контракт на своп газу був укладений за шведським правом, вирішення спорів відбувалося в арбітражі в Швеції, а маржа визначалася сторонами, а не регулятором.

Згідно з пропозицією, Нафтогаз сам буде укладати контракт на послуги з транспортування газу з оператором газотранспортної системи України.

Контракт на "своп" може бути укладений на 10 років з мінімальними щорічними обсягами прокачування на рівні 60 млрд кубометрів.

"Хоча ця плата за транзит буде оформлена як маржа, а не як тариф на транспортування, задля справедливості та об’єктивності її розміру ми розрахуємо таку плату у повній відповідності до європейського тарифного кодексу, погодимо з представниками ЄС і представимо для переговорів з Газпромом", - написав Вітренко.

За його словами, такий контракт є відносно простим.

Нагадаємо, 31 грудня закінчується транзитний газовий контракт між Нафтогазом і Газпромом. У НАК неодноразово заявляли, що російська компанія має намір повністю припинити транзит. Глава Нафтогазу Андрій Коболєв сказав 16 травня, що Газпром постачає газ до Європи рекордними темпами і створює там запаси.

Член правління Газпрому Сергій Кузнець 18 червня назвав неможливим укладення нового транзитного контракту з Україною на європейських умовах.

Показати ще новини
Радіо NV
X