Як торгова війна між США і Китаєм вплине на Україну — думка головного економіста ЄБРР Сергія Гурієва

10 червня 2019, 09:30

Затяжний економічний конфлікт між Китаєм і США зачепить в першу чергу Німеччину, потім — Польщу і в кінцевому підсумку — Україну

Українська економіка може непрямим чином постраждати від торгової війни між США і Китаєм, хоча на даний момент глобальна економіка зростає досить нормальними темпами. Про це в інтерв'ю НВ заявив головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку Сергій Гурієв.

Відео дня

«Україна напряму не є великим торговим партнером Китаю або США, але таким великим партнером є Німеччина. Якщо китайська економіка сповільниться, то і німецька економіка сповільниться. Ми вже спостерігали уповільнення зростання німецької економіки в минулому році і в цьому році. І то, як себе почуває німецька економіка, безумовно, впливає на всі центрально-європейські і східно-європейські країни, включаючи Україну. У цьому сенсі торгова війна між Китаєм і США не вигідна нікому в світі», — розповів він.

З іншого боку, зазначив Гурієв, консенсус економістів говорить про те, що хоч ризик рецесії і існує, поки що глобальна економіка продовжує рости і рости досить здоровими темпами, на 3−3,5%.

Він також сказав, що можлива рецесія зачепить і польську економіку, яка зараз стала основним напрямком експорту для України.

Раніше директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що торгові мита США і Китаю можуть знизити світовий ВВП в 2020 році на 0,5%.

Інтерв'ю з Сергієм Гурієв читайте в номері журналу НВ від 13 червня. Повну версію інтерв'ю — на сайті НВ Бізнес 18 червня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X