Існування різних регуляторів і антикорупційних органів повинно бути передбачено в Конституції - Герус

14 червня 2019, 16:32

Представник президента України в Кабінеті Міністрів Андрій Герус заявив на брифінгу в Києві про необхідність внесення змін до Конституції для створення незалежних регуляторів.

Брифінг транслював канал "112 Україна".

"Це повинно бути врегульовано, по-перше, прийняттям нового закону про НКРЕКП, в якому будуть передбачені трохи інші процедури призначення. По-друге, на нашу думку, повинні бути внесені зміни до Конституції для того, щоб в ній було передбачено існування різних регуляторів, не тільки енергетичних, а також деяких антикорупційних органів. Це питання має бути врегульоване на рівні Конституції, щоб у нас не виникало більше таких ситуацій", - зазначив він.

Відео дня

Герус додав, що, за словами юристів, рішення КСУ не має ретроспективної сили, тому рішення НКРЕКП залишаться в силі.

Як повідомлялося, Конституційний суду 13 червня визнав неконституційними ряд положень закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг». КСУ вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції. Конституційний суд ухвалив, що ряд положень закону про НКРЕКП втратять силу з 31 грудня 2019 року.

Згідно з рішенням, Конституція допускає створення органу державної влади, який здійснював би держрегулювання, моніторинг і контроль за діяльністю суб'єктів господарювання в сферах енергетики і комунальних послуг в якості центрального органу виконавчої влади. Такий орган може бути створений Кабміном. До повноважень президента і Верховної Ради це питання не відноситься.

Нагадаємо, відомство було утворено в серпні 2014 року тодішнім президентом Петром Порошенко. 22 вересня 2016 року Верховна Рада прийняла закон про НКРЕКП. У ньому зазначено, що відомство є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає і звільняє президент.

Показати ще новини
Радіо NV
X