Команда президента пропонує замінити Роттердам + на Роттердам-

14 червня 2019, 15:57

Команда президента Володимира Зеленського підготувала законопроект, який скасовує формулу Роттердам+.

Про це представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив на брифінгу в Києві, який транслював канал "112 Україна".

"Командою президента України та Адміністрацією президента було підготовлено законопроект, який у понеділок буде внесено у Верховну Раду. Цей законопроект називається "Щодо зниження вартості електричної енергії", а саме пропонується, щоб формула Роттердам+ була скасована і щоб замість неї діяла інша формула - можна її назвати Роттердам-. Пропонується, щоб оцей «+», тобто вартість доставки вугілля з Ротердаму в Україну (8 тис. км морем), який по факту був неіснуючим, тому що ніхто по факту вугілля не доставляв, був прибраний з формули. Також пропонується введення дисконтів: якщо гірша якість вугілля - значить, має бути нижча ціна вугілля, яка зараховується в тариф. Таким чином там може бути дисконт від 1 до 10%, виходячи з того, яка якість вугілля", - сказав він.

Відео дня

Він додав, що зазначений законопроект передбачає також перенесення запуску нової моделі ринку електроенергії на один рік. За словами Геруса, в команді президента вважають, що "неправильно настільки непідготовлений ринок вводити з 1 липня".

Нагадаємо, Роттердам+ - методика формування цін на вугілля, що закуповується тепловою енергетикою України. Цю формулу з моменту її введення в 2016 році супроводжують скандали, адже більшу частину вугілля теплові електростанції України закуповують всередині країни. Лише незначна частина вугілля антрацитових марок імпортувалася з США, Південної Африки та інших країн. Детальніше про те, як ця формула з’явилася і кому вона вигідна, читайте в нашому матеріалі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X