Суд зобов’язав НКРЕКП забезпечити відшкодування Харківгазу 590 млн грн за економічно необґрунтований тариф

6 червня 2019, 08:54

Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення суду першої інстанції в частині визнання протиправною бездіяльності НКРЕКП щодо перегляду тарифу на розподіл газу для Харківгаз.

Про це йдеться в прес-релізі облгазу, який входить до групи Регіональна газова компанія (РГК) Дмитра Фірташа.

Зазначено, що суд зобов'язав Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, встановити газової компанії економічно обгрунтований тариф і включити в його склад компенсацію збитків за 2014-2018 роки в розмірі 589,8 млн грн.

Відео дня

У прес-релізі підкреслюється, що рішення суду вступило в силу 15 травня.

"Тільки в 2018 році збитки АТ Харківгаз від послуг з розподілу газу склали 367,7 млн грн. На поточний момент сума збитків сягнула 1,1 млрд грн. Регулятор не врахував в тарифі необхідні обсяги газу для виробничо-технологічних витрат і встановив занижену вартість цього газу. Ціна палива, затверджена НКРЕКП в тарифі АТ Харківгаз на виробничі потреби становить 5,8 тис. грн за тис. м. куб. А його середньозважена фактична вартість за 2018 рік - понад 11 тис. грн. В результаті тарифом передбачені кошти на придбання лише 30 млн кубометрів газу, при реальній потребі 77,8 млн кубометрів", - заявили в прес-службі Харківгазу.

Нагадаємо, раніше аналогічне рішення Шостий апеляційний адмінсуд виніс щодо позову АТ Дніпропетровськгаз про компенсацію Нацкомісією 1,038 млрд грн збитків від необґрунтованого тарифу на розподіл.

У РГК заявляють, що збитки операторів газорозподільних мереж в тому числі і через занижений тариф за останні п'ять років склали 40 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X