Кабмін поклав на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго ПСО в сфері електроенергетики

5 червня 2019, 14:36

Кабмін поклав публічні спецобов’язки з постачання е/е для потреб населення з 1 липня 2019 року по 31 грудня 2020 року на Енергоатом, Укргідроенерго і оператора системи передачі Укренерго.

Уряд схвалив відповідний проект постанови і дав один день на доопрацювання.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив, що завдяки цій постанові з впровадженням з 1 липня нової моделі ринку електроенергії ціни не виростуть.

Відео дня

"Вона визначає, на кого покладаються спеціальні обовязки. Це Енергоатом і Укргідроенерго, а також розподільчі мережі і оператор системи розподілу. Ми включаємо і оператора системи розподілу, бо вважаємо, що через 3 місяці НКРЕКП може розглянути можливість передачі і формування функції диспетчеризації, і тоді в процесі ПСО будуть брати участь не тільки державні компанії, а всі генеруючі компанії через диспетчеризацію", - зазначив він.

Коментуючи заяву представника президента в Кабміні Андрія Геруса, що спецобов'язки потрібно покласти і на приватні компанії, Насалик сказав, що компенсувати низькі ціни для населення - 1,06 грн за кВТ-ч - можуть лише ті енергокомпанії, у яких відпускний тариф ще нижчий.

"В цю категорію входить тільки дві генеруючі компанії - Енергоатом і Укргідроенерго. Зрозуміло, що продавати населенню по 1,40, 1,60 чи 1,80 грн електроенергію, яку генерує теплова генерація, нереально й неможливо. Але уряд зробив все для того, щоб всі учасники ринку приймали участь в компенсації населенню, тому ми влючили в тому числі оператора системи передачі", - зазначив він.

Насалик додав, що приватні енергогенеруючі компанії будуть побічно нести витрати за ПСО, оплачуючи тариф НЕК Укренерго.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, у розпорядженні якого є текст постанови, Енергоатом буде продавати на електронних аукціонах для цілей виконання PSO не більше 60% своєї електроенергії, Укргідроенерго - не більше 20%. Ця електроенергія буде реалізовуватися постачальникам універсальної послуги (ПУУ) для подальшого перепродажу населенню за ціною, не вище встановленого Нацкомісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) рівня.

ПУУ будуть купувати на аукціонах не більше 80% е/е, необхідної для забезпечення побутових споживачів. Решта компенсується за рахунок тарифної виручки Укренерго. Обсяги ПСО визначатиме НКРЕКП.

Нагадаємо, на липень 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку електроенергії. Передбачається перехід від роботи за моделлю «єдиного покупця» до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансувального ринку, ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку. Реформа енергоринку була вимогою Євросоюзу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X