Нову енергетичну політику ФРН сформують з урахуванням Північного потоку-2 — Меркель
Німеччина відмовляється від вугілля та ядерної енергетики, роблячи ставку на газ
Німеччина до кінця 2019 року планує сформулювати нову енергетичну політику з урахуванням будівництва та введення в експлуатацію газопроводу Північний потік-2, заявила канцлер ФРН Ангела Меркель. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
За її словами, поступова відмова ФРН від використання атомної та вугільної енергетики потребує нових рішень.
«Це вимагає нового планування всієї нашої енергетичної політики і підходу до енергетики, який ми хочемо сформулювати до кінця року з тим, щоб забезпечити надійність енергозабезпечення. Це вимагає також і ставки на газ як енергоносій в разі, якщо ми хочемо відмовлятися від ядерної енергетики і вугілля, тому я виступаю за те, щоб паралельно з транзитом через Україну будувався газопровід Північний потік-2», — сказала Меркель 4 червня 2019 в Берліні на Дні німецької промисловості, який проводить Федеральний союз німецької промисловості (BDI).
До 2038 року Німеччина планує повністю відмовитися від вугілля в енергетиці і перейти на газ, в тому числі скраплений. Після аварії на АЕС Фукусіма в Японії в 2011 році Німеччина відключила 8 атомних електростанцій, зараз ще 7 продовжують діяти, їх планують відключити не пізніше ніж 2022 року.
Будівництво газопроводу Північний потік-2 наразі активно триває, на території Німеччини будується станція приймання газу. Відсутній тільки один дозвіл на будівництво по дну Балтійського моря — від влади Данії, хоча компанія-оператор подала дві заявки на два різні маршрути прокладення труби.
Німеччина наполягає на тому, щоб після введення нового газопроводу в експлуатацію транзит російського газу через Україну був збережений.
Раніше в Газпромі повідомили, що газопровід прокладений по дну Балтійського моря приблизно на 57% від загальної протяжності маршруту.
Також повідомлялося, що американські сенатори запропонували запровадити п’ять видів санкцій проти страховиків Північного потоку-2.