ГТС України з 1 червня експлуатує єдиний оператор замість п’яти окремих філій — Укртрансгаз

4 червня 2019, 15:03

З 1 червня розпочався черговий етап проекту з анбандлінгу газотранспортної мережі України, повідомили в Укртрансгазі.

"В філії «Оператор ГТС України», як єдиному підрозділі, поєднано функцію технічної експлуатації ГТС, яку раніше виконували п’ять окремих філій АТ Укртрансгаз. Таким чином, створено прообраз майбутнього незалежного Оператора ГТС України, до якого переведено понад 12 тисяч співробітників, безпосередньо задіяних в процесі транспортування газу", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Робота оператора в форматі філії АТ Укртрансгаз пройде до початку липня. З 1 липня розпочнеться наступний етап анбандлінга, який триватиме до кінця поточного року. Він передбачає перехід функції технічної експлуатації українськоЇ газотранспортної системи до ТОВ Оператор ГТС України - окремою юрособи, 100%-им засновником якої є АТ Укртрансгаз.

"До Товариства буде переведено всіх співробітників, які забезпечують транспортування природного газу. Взаємодія між АТ «Укртрансгаз» та ТОВ «ОГТСУ» відбуватиметься на основі укладеного «Договору про технічне обслуговування» (SLA). Таким чином, у другому півріччі 2019 року Оператор ГТС України функціонуватиме вже як окрема юридична особа в межах групи Нафтогаз. З 01.01.2020 року, після закінчення транзитного договору з Газпромом, планується повністю вивести ТОВ «ОГТСУ» з Групи Нафтогаз – що стане останнім кроком відокремлення функції транспортування", - пояснили в Укртрансгазі.

Нагадаємо, існує дві моделі, за якими Україна може здійснити анбандлінг. Перша - модель ISO (Independent System Operator), коли газотранспортні активи залишаються у Нафтогазу, проте незалежний оператор передається незалежного органу/стороні. Друга - модель OU (ownership unbundling), що передбачає виведення як оператора, так і ГТС за межі групи Нафтогаз.

У Нафтогазі заявляють, що проведення анбандлінга по моделі OU «зруйнує юридичну позицію Нафтогазу в новому арбітражі проти Газпрому», в результаті чого НАК можуть зобов'язати заплатити $3 млрд.

22 травня Кабмін затвердив рішення про відділення газотранспортної системи України за моделлю ownership unbundling. Воно передбачає, що з 2020 року оператором ГТС України буде компанія Магістральні газопроводи України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X