Для мене це повна життєва криза — Вексельберг про американські санкції

4 червня 2019, 09:44

Власник групи Ренова Віктор Вексельберг, який в минулому році потрапив під американські санкції, заявив, що не мав відношення ні до анексії Криму, ні до втручання у вибори президента США.

В інтерв'ю Financial Times він зазначив, що «все своє життя намагався бути людиною світу» і перевіз в США всю сім'ю.

Через санкції Вексельберг не може вести бізнес з американськими компаніями і в'їжджати в Сполучені Штати, де живуть його дочка і онук. До введення обмежень бізнесмен часто приїжджав в США. Його вважають найпомітнішим проамериканським російським бізнесменом.

Відео дня

«Я росіянин. Я багатий. І так, я знайомий з Путіним. У наш час цього достатньо [щоб потрапити під санкції]», — сказав Вексельберг.

Він додав, що ця ситуація для нього є «повною життєвою кризою».

«Це не про гроші, не про бізнес. Це особисте … Для мене весь світ був про можливості. А тепер що?» — сказав бізнесмен.

Вексельберг зазначив, що зустрічався з Путіним, але багато хто робив це частіше і у них було більше питань для обговорення.

«[Управління США з контролю за іноземними активами] хоче створити проблеми для Росії, але замість цього вони створюють проблеми для міжнародних компаній і країн», — заявив він.

Коментуючи присутність на інавгурації Дональда Трампа в 2017 році, Вексельберг заявив, що відвідав захід з інтересу до нового президента.

У квітні 2018 року бізнесмен потрапив в так званий «кремлівський список». Через санкції йому довелося знизити частки в підконтрольних компаніях. Ренова була змушена продати частину частки в швейцарських компаніях Sulzer і Oerlikon.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X