Помпео закликав Євросоюз не вводити мита на американські товари
США хочуть зупинити зростання мит на свою сільськогосподарську продукцію в ЄС
Вашингтон хоче, щоб країни Європи «утрималися від недобросовісної торгової політики щодо США». Про це заявив американський держсекретар Майк Помпео в інтерв'ю німецьким ЗМІ, повідомляє Коммерсантъ.
За словами Помпео, Євросоюз не повинен вводити мита на товари зі США.
«Ми хочемо, щоб ЄС припинив вводити тарифи на американські товари <...>. Президент (США Дональд Трамп, — ред.) виступає за справедливі торговельні відносини, не більше і не менше. Ми хочемо бачити нашу сільськогосподарську продукцію в Європі», — сказав держсекретар США.
Як повідомлялося, 8 квітня торговий представник США Роберт Лайтхайзер запропонував ввести мита на імпорт цілої низки товарів із ЄС — від великих комерційних повітряних суден і авіазапчастин до молочної продукції та вин як відповідь на субсидії для Airbus. Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон запровадить мита на товари з Євросоюзу вартістю $11 млрд.
У відповідь в Євросоюзі почали розглядати можливість введення нових мит на товари американського експорту вартістю 10,2 млрд євро ($11,5 млрд) через субсидії для Boeing.