Занадто багато невизначеності, це спекулятивний ринок — екс-глава Morgan Stanley в Росії про те, чому в Україну мало інвестують

30 травня 2019, 12:15

В Україну надходить мало іноземних інвестицій в зв’язку з високим рівнем невизначеності, заявив колишній глава Morgan Stanley в Росії Райр Симонян в інтерв'ю The Bell.

"Привести в країну більше того, що вже привів Петро Порошенко, думаю, неможливо. Я думаю, це буде однією з найбільших проблем Володимира Зеленського. Порошенко залучав іноземні кредити, а Зеленський тепер буде змушений їх віддавати. Що стосується приватних інвестицій, тут та ж проблема, що й з Росією: занадто багато невизначеності, ніхто з аналітиків не може побудувати модель. Це спекулятивний ринок", - зазначив він.

Відео дня

Симонян підкреслив, що інвестиції не робляться під особисті гарантії: "Мені недавно показували український суверенний борг. І начебто прибутковість хороша, дефолт навряд чи дадуть допустити, занадто багато грошей вкладено. Я подумав-подумав і вирішив: "та ну його, їй-богу". Інвестиції не робляться під особисті гарантії. Якби все так працювало, ми б уже захлиналися від інвестицій, Путін же завжди говорить: "приходьте, інвестуйте". І при Порошенку в Україну не йшли іноземні інвестори, хоча, здавалося б, куди прозахідніше. Тому що фігура не важлива".

Він додав, що Україна завжди була важким місцем для інвестицій через корупцію і бюрократію.

Нагадаємо, в 2018 році прямі іноземні інвестиції в Україну склали $2,3 млрд, а роком раніше - $2,2 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X