Верховний суд відмовив Нафтогазу у стягненні майже 100 млн гривень з Київтеплоенерго

29 травня 2019, 14:03

Касаційний господарський суд в складі Верховного суду України відмовив Нафтогазу у стягненні 97,24 млн гривень боргів Київенерго з його правонаступника Київтеплоенерго.

Про це повідомляється на сторінці ВСУ в Facebook.

Під час розгляду апеляційна інстанція дійшла висновку, що на Київтеплоенерго як на правонаступника Київенерго покладено надмірний тягар відповідальності за борги.

Відео дня

Касаційний господарський суд в складі Верховного суду України "погоджується з висновком апеляційного господарського суду про те, що поширення положень ч. 3 ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» на ці правовідносини буде мати наслідком протиправне позбавлення органу місцевого самоврядування (в тому числі через створювані ним комунальні підприємства) права розпорядження своєю власністю та містить ознаки дискримінаційного підходу в частині визначення юридичної поведінки сторін господарських правовідносин з порушенням принципу рівності та пропорційності".

Нагадаємо. минулого року Київтеплоенерго прийняло від Київенерго комплекс теплоенергетичних об'єктів столиці, які перебувають у комунальній власності (в т.ч. ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, сміттєспалювальний завод Енергія).

9 жовтня Нафтогаз і Київтеплоенерго підписали мирову угоду, якою Київтеплоенерго підтвердило визнання правонаступництва за борговими зобов'язаннями Київенерго перед НАК в розмірі майже 2,4 млрд грн. При цьому зазначалося, що питання стягнення додаткових нарахувань підлягає вирішенню в судовому порядку в рамках окремих суднових суперечок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X