Україна і Грузія внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю

21 травня 2019, 15:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити перший чинний трикутник діагональної кумуляції ЄС-Україна-Грузія

Україна і Грузія підписали протокол про внесення змін до Угоди між урядами двох країн про вільну торгівлю. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Відео дня

Документ у вівторок, 21 травня, підписали перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів і міністр економіки Грузії Нателла Турнаво.

«Зміни до Угоди дозволять Україні і Грузії використовувати ідентичні правила походження товарів у двосторонній торгівлі та застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила визначення походження (Пан-Євро-Мед), зокрема ефект діагональної кумуляції», — сказано у повідомленні.

Україна почала застосовувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед у торгівлі з ЄС з початку року.

«Зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити нам перший чинний трикутник діагональної кумуляції ЄС-Україна-Грузія. На практиці це означає, що українські виробники зможуть імпортувати сировину і комплектуючі з Грузії, переробляти їх в Україні і експортувати, наприклад, в Німеччину з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита», — пояснив Кубів.

Зміни до Угоди про вільну торгівлю набудуть чинності після ратифікації парламентами обох країн. Режим вільної торгівлі між Україною і Грузією діє з 1996 року.

Раніше повідомлялося, що Україна створила делегацію для проведення переговорів про вільну торгівлю з Великобританією після її виходу з ЄС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X