Суд відпустив гендиректора Укрбуд Девелопмент

16 травня 2019, 13:46

У компанії заявили, що НАБУ перевищила свої повноваження

16 травня Шевченківський суд Києва визнав незаконним затримання детективами НАБУ генерального директора компанії Укрбуд Девелопмент Олега Майбороди та звільнив його з-під варти. Затримання відбулося 14 травня у межах розслідування зловживань командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова при обміні квартир для військовослужбовців. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Відео дня

"Своїм рішенням суд визнав незаконність дій НАБУ, встановивши факт перевищення ними своїх службових повноважень. Адвокати вже готують заяву про злочин, скоєний працівниками НАБУ", - сказано у повідомленні.

Укрбуд Девелопмент повідомив, що утримуючи затриманого дві доби, детективи НАБУ не вручали йому подання про обрання запобіжного заходу. Крім того, як заявили у компанії, детективи намагалися перешкоджати роботі суду, який розглядав справу про незаконне затримання, заявляючи немотивований відвід судді. Адвокати компанії впевнені, що це було зроблено з метою затягування процесу та незаконного утримування особи під вартою. 

"Затримання відбувалося з грубими порушеннями 208 статті Кримінально-процесуального кодексу. Без ухвали уповноважені особи можуть затримувати лише тих підозрюваних, яких застали під час вчинення злочину або на яких безпосередньо після вчинення злочину вказують очевидці чи очевидні ознаки. Або ж якщо є підстави вважати, що підозрюваний може втекти, - зазначив адвокат Олег Татаров. - Почнемо з того, що на момент його незаконного затримання Олег Майборода навіть не перебував у статусі підозрюваного. Також за півтора роки розслідування він десятки раз виїжджав за кордон, а отже точно не мав наміру нікуди тікати. Навпаки, протягом цього часу він та інші представники Укрбуд Девелопмент усіма силами сприяли роботі НАБУ".

Адвокат зазначив, що протягом проведення досудового розслідування детективам НАБУ надавали всі необхідні документи та пояснення, а працівники Укрбуд Девелопмент давали свідчення на допитах. У тому числі на допит як свідок ходив і сам Олег Майборода.

При цьому в Укрбуд Девелопмент наголошують, що більш за всіх зацікавлені сприяти повному та неупередженому проведенню досудового розслідування, про що неодноразово зверталися з листами до НАБУ, останнє було наприкінці квітня 2019 року. В компанії говорять, що занепокоєні тривалістю розслідування, оскільки відкрите кримінальне провадження шкодить репутації Укрбуд Девелопмент та може використовуватися у нечесній конкурентній боротьбі.

"Жодних підстав для таких агресивних дій з боку Національного антикорупційного бюро немає. І без того надавали і документи, і свідчення. Ніхто не від кого не ховався. І надалі залишаємося максимально відкритими. Якщо чесно, така стратегія вже більше нагадує якесь свавілля та провокацію. Тиск на бізнес, який, між іншим, представляє інтереси тисяч клієнтів, котрі інвестували в будівництво житла в Києві", - додав Татаров.

Як повідомлялося, 14 травня детективи Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуком до будівлі Нацгвардії та офісу будівельної корпорації Укрбуд. Слідчі дії були пов'язані з кримінальним провадженням щодо будівництва житла для військовослужбовців НГУ.

НАБУ підозрює екс-командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова, генерального директора компанії Укрбуд Девелопмент Олега Майбороду і оцінювача Алісу Грищук в заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81,6 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X