5 НАГАЛЬНИХ ТЕМ
ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

Український бізнес опинився в новій реальності. Війна, багатомільйонна міграція людей, масштабні руйнування інфраструктури — все це вплинуло на їхню діяльність. Однак українські підприємці незламні: вони стійко зустрічають виклики та випробування, вірять в майбутнє відновлення і шукають для цього ресурси та нові можливості.

У спеціальному проєкті НВ разом з Mastercard та Дія.Бізнес розібралися у найактуальніших потребах малого та середнього бізнесу в Україні та підготували практичні поради щодо того, де взяти гроші на розвиток, як знайти нові канали збуту та про що варто пам’ятати, якщо ви вирішили розпочати бізнес сьогодні.

Анна Онищенко

віцепрезидентка по роботі з клієнтами Mastercard в Україні та Молдові

24-го лютого життя українців розділилося на «до» та «після». Події, які у цивілізованому й демократичному світі важко собі уявити, змінили плин нашого мирного життя, і сьогодні українці показують всьому світу приклад стійкості та незламності, продовжуючи боротися за сильну і вільну Україну.

Читати далі →
Підтримка розвитку економіки – важлива складова цієї боротьби. І ті, хто сьогодні потребують нашої особливої уваги і підтримки – це підприємці. Малий та середній бізнес завжди був рушійною силою української економіки: 99% усього українського бізнесу складає саме сегмент МСБ. І так само, як і всі громадяни України, підприємці з початку повномасштабної війни переживають важкі часи.

Руйнування інфраструктури, вимушена релокація виробництв, складнощі з логістикою та зменшення обсягів продажів – усе це суттєво вплинуло на український бізнес. Так, згідно з дослідженням Mastercard SME Index, 39% підприємців були змушені призупинити свою діяльність через війну, а 79% із активних нині бізнесів констатують значне скорочення обсягів.

Однак, незважаючи на усі складнощі, українські підприємці демонструють неймовірну стійкість та рішучість: 9 із 10 бізнесів, що призупинили свою діяльність, готові відновити її у майбутньому, а 53% працюючих підприємців переконані, що на повернення до довоєнних показників їм знадобиться від одного до трьох років. І підтримка тут вкрай важлива.

Упродовж багатьох років компанія Mastercard всіляко підтримує український бізнес. Зокрема, ми запускаємо спеціалізовані фінансові продукти, рішення та ініціативи, які допомагають підприємцям у розвитку власної справи. Із початком війни задля додаткової підтримки ми на два місяці скасували в Україні міжбанківську комісію за безготівкові розрахунки, а для тих підприємців, які вимушено опинилися за кордоном, разом із Міністерством цифрової трансформації України ми запустили консультаційний центр Дія.Бізнес у Варшаві. І ми продовжуємо примножувати наші зусилля. Сьогодні кожного дня перед підприємцями постає безліч питань: де шукати фінансові ресурси для розвитку, де знайти та як опанувати нові ринки збуту, як презентувати себе на світових маркетплейсах.

Разом із НВ та Дія.Бізнес ми прагнемо допомогти підприємцям у пошуку відповідей на ці питання. Наша спільна мета – надати українським підприємцям можливості для розвитку, аби економіка продовжувала працювати на благо України.
Згорнути ↑

Гранти чи кредити? Де взяти гроші на розвиток бізнесу

Кредитні програми та грантові можливості для МСБ: які умови пропонують банки та де шукати грантові програми.
Читати статтю

Як Дія.Бізнес допомагає відновитися та розвиватися підприємцям під час війни

Мінцифра допомагає малому та середньому бізнесу відновити діяльність і стати на ноги завдяки проєкту Дія.Бізнес. Це масштабний національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту
Читати статтю

Відповіді на 7 важливих питань бізнесмена-початківця

З чого почати бізнес, як оформити компанію, скласти фінансовий план, знайти покупців та чи варто працювати за франчайзингом.
Читати статтю

Як релокувати виробництво в інший регіон України та про що треба пам’ятати підприємцю, який переїжджає

Сергій Пивовар ­­— власник кондитерського бізнесу, вимушено переніс своє виробництво з Донецької області до Львова після початку повномасштабної війни
Читати статтю

Etsy, eBay та Amazon. Як українським підприємцям почати працювати на міжнародних маркетплейсах

Сьогодні підприємці продовжують шукати шляхи для розвитку, й один із них — робота з новими клієнтами за кордоном.
Читати статтю

ЄС відкрив двері. Як українським підприємцям експортувати свою продукцію в Європу

Європейський союз скасував основні податки для імпорту продукції з України. Це вперше, коли ЄС вживає такі масштабні заходи з лібералізації торгівлі, зазначає прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Читати статтю

© ТОВ «ВИДАВНИЧІЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені.
E-mail редакції: news@nv.ua, відділ реклами: sales@nv.ua