За його словами, це передбачено законопроектом, який Кабмін схвалив 29 вересня.
«Ми намагаємося вирішити проблему, яку зараз маємо з нелегальним видобутком бурштину. Там якраз закладається ідея зменшення рентного платежу на бурштин з 25% до 15%. Ми хочемо тим людям, які готові прийти легалізуватися і нормально виконувати завдання щодо видобутку бурштину, дати певні економічні стимули», — зазначив міністр.
Оржель додав, що рентних платежів надходить все менше і менше.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив 30 вересня, що Кабмін схвалив законопроект, що передбачає введення заборони на експорт бурштину-сирцю з України. Гончарук додав, що ділянки, на яких нелегально видобували бурштин, можна «цивілізовано віддати білим учасникам» з умовою, що після завершення видобутку буде проведена рекультивація. Найближчим часом Кабмін внесе відповідний законопроект у Раду.