"Життя – не спринт, а марафон": CEO Moneyveo про те, що порадив би собі 10 років тому

2 квітня 2018, 08:44

Михайло Лизанець, CEO мікрофінансового стартапу Moneyveo, ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Більше ризикувати, менше турбуватися і більше дбати про здоров'я – вчасно лягати спати, правильно харчуватися і займатися спортом. Коли тобі 18, ти можеш їсти що завгодно і не дотримуватися режиму без наслідків для продуктивності, але потім розумієш, що життя – не спринт, а марафон, і потрібно себе берегти.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Проводжу тест Two Beers and a Puppy: якщо через рік вам подобається ідея піти з людиною на пиво, і при цьому ви готові довірити їй своє цуценя на вихідні – отже, ви не дарма працюєте разом.

Якщо серйозно, то ми маємо бути на одній хвилі: я ціную ініціативних людей, які готові ділитися досвідом і разом шукати нові підходи. Якщо через рік людина "перегорає" і не рухається далі – швидше за все, нам в різні сторони.

3. Які українські або закордонні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

Олег Тіньков – крутий серійний підприємець, який зумів створити безліч бізнесів в різних галузях. Його не можна не поважати, хоч для цього й потрібно абстрагуватися від його медійного образу і політичних поглядів.

З українських бізнесменів надихає Андрій Буренок і його проект TripMyDream – Андрій щосили вибудовує успішний бізнес, встигає працювати над особистим брендом і жити.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Фільм:

Кадр з фільму Форма води / © TSG Entertainment

Форма води – для мене це історія любові, яка "чіпляє" з усіх боків. Чесно вболівав за цю стрічку на "Оскарі".

Книги:

Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього Харарі – люблю книги, які допомагають вибратися з щоденної рутини, розширити свідомість і озирнутися навколо. Харарі допомагає задавати собі більше питань.

© alpinanonfiction via Instagram

Верхом на ракете. Возмутительные истории космонавта шаттла (Riding Rockets: The Outrageous Tales of a Space Shuttle Astronaut) Майка Маллейна – книга про зворотній бік модної зараз космічної теми, автобіографія астронавта, який співпрацював з NASA.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому "зачепив" вас останнім часом? (назвіть улюблену пісню).

Я музично "всеїдний", постійно слухаю багато різного, з останнього вподобаного – свіжі альбоми Queens of the Stone Age і The xx.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Зі смарфтоном зараз не розлучаюся, хоча вважаю, що найефективніші підприємці можуть собі дозволити обмежитися простою "розкладушкою", яка вміє тільки дзвонити. Мені ще належить облаштувати бізнес так, щоб він працював без моєї активної участі, тому ось топ-3 додатків: це месенджери, Google Keep і Bookmate – майже всі книги читаю через нього.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Тут все традиційно: зробити хобі своєю роботою і не працювати жодного дня. Потрібно любити те, що робиш. Cейчас мій бізнес – це величезна частина життя, фактично, це і моя сім'я, і ​​дівчина, і друг, і брат. Якщо щиро не "горіти" тим, що робиш, з цього навряд чи вийде щось путнє.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X