Зеленський підписав закон про фінансування Мінагрополітики

29 квітня 2021, 19:38

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 1393-ІХ про зміни до держбюджету-2021, який встановлює витрати Мінагрополітики в 6,8 млрд грн.

Про це йдеться в повідомленні Офісу президента.

«Щоб забезпечити фінансування міністерства, закон, який підписав президент, вносить зміни до державного бюджету на 2021 рік і встановлює видатки Мінагрополітики в розмірі 6,8 млрд грн», - йдеться в повідомленні ОПУ.

Відео дня

Витрати Мінекономіки при цьому зменшуються на 6,4 млрд грн, а видатки Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів - на 434 млн грн.

Від Мінекономіки Мінагрополітики перерозподіляються обсяги надання та повернення кредитів фермерським господарствам в сумі 50 млн грн.

«Такий перерозподіл коштів дозволить забезпечити діяльність Міністерства аграрної політики і продовольства України», - йдеться в повідомленні.

Крім того, закон на 10 млн грн збільшує видатки Міністерству культури і інформаційної політики України за рахунок урізання витрат Держагентству України з управління зоною відчуження на ту ж суму.

За місяць з дня набрання чинності закону Кабінет міністрів повинен забезпечити передачу Мінагрополітики будівлі за адресою: вулиця Хрещатик, 24 в Києві.

Нагадаємо, що 15 квітня Верховна Рада проголосувала за те, щоб у Міністерства аграрної політики і продовольства був окремий бюджет в розмірі 6,85 млрд грн. Найбільша частина бюджету Мінагро - фінансова підтримка сільгоспвиробників (4,5 млрд грн).

У 2019 аграрне міністерство було ліквідовано урядом Олексія Гончарука. Аграрними питаннями займалося Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. Зараз його очолює Ігор Петрашко.

У грудні минулого року Верховна Рада призначила міністром аграрної політики і продовольства Романа Лещенко, який тоді очолював Госгеокадастр.

В інтерв'ю Радіо НВ на початку лютого він говорив, що у Мінагро не було бюджету, тому що тривали дискусії з цього приводу з Мінекономіки

«У нас сьогодні міністр АПК, прибиральниця і архіваріус. Це вся команда Міністерства АПК сьогодні. І навіть приміщення, в якому ми знаходимося (На Хрещатику, 24), ми там знаходимося напівлегально, тому що юридичного статусу немає. У нас немає опалення, у нас світло з перебоями, приміщення знаходиться в аварійному стані, але це нічого страшного », - розповідав Лещенко.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X