Засновник сервісу Preply розповів про улюблені серіали, які він дивиться англійською мовою

5 квітня 2018, 20:19

Засновник і CEO онлайн-маркетплейса для пошуку репетиторів Preply Кирило Бігай ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Я б дав собі тільки одну пораду: раніше запускати власний стартап.

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Відео дня

Головний критерій — це, звичайно, перфоманс. Що зробила людина, чи досягла вона своїх OKR (objectives and key results), чи вивела напрямок на новий рівень, чи зробила вона щось, чого б без неї не змогли б досягти. Ще оцінюю комунікацію з іншими учасниками: чи виграє команда від роботи цього фахівця, наскільки він лідер, чи бере на себе відповідальність і чи досягає цілей.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© helga_reads via Instagram

З останніх прочитаних книг мені сподобалися Mindset: The New Psychology of Success (в рос перекладі — Гибкое сознание. Новый взгляд на психологию развития взрослых и детей) і Who: The A Method for Hiring. Ще раджу The Hard Thing About Hard Things (в укр перекладі — Безжальна правда про нещадний бізнес) Бена Горовіца.

Кадр з серіалу Гострі козирки / © BBC Studios

З серіалів — дуже стильний Peaky Blinders (Гострі козирки), Game of Thrones (Гра престолів) і Suits (Форс-мажори) з його американським гумором і корисною лексикою. До речі, серіали я дивлюся англійською, поєдную приємне з корисним. Якщо говорити про фільми, подобається класика на кшталт Star Wars (Зоряні війни). Сильно вразив Interstellar (Інтерстеллар).

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Смартфон я використовую як інструмент організації і структурування завдань. Мій топ-3 додатків, нічого надприродного:

  • Google Calendar — синхронізую з календарем Apple і призначаю через нього всі зустрічі. Мітинги, до слова, вважаю за краще короткі, на 15-30 хвилин.
  • Gmail — легендарний поштовий клієнт, де проходить більшість моєї комунікації.
  • Things 3 — апплікейшн, в якому я створюю списки завдань. Їх можна зручно групувати, додавати підзадачі і чек-листи.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Не думаю, що в світі стартапів взагалі можливий work-life balance. Поняття work-efficiency balance підходить краще. Роботи завжди багато, і потрібно робити її максимально ефективно. Для цього необхідно, в тому числі, давати собі відпочинок, добре висипатися, підтримувати хоча б мінімальну фізичну активність, збалансовано харчуватися.

6. Де шукати натхнення?

Натхнення можна шукати в подорожах. І в читанні. Мене сильно надихають історії успіху. Люблю читати блоги про стартапи і екосистеми, в яких люди діляться реальним досвідом. Ще знаходжу натхнення всередині команди, в спілкуванні з колегами. Ми час від часу говоримо про історію компанії, про наші досягнення, про виклики. Але головне натхнення — в спілкуванні з клієнтами. Адже люди не просто "вчать мову", а йдуть до власних життєвих цілей. Комусь хочеться вибудувати більш глибоке спілкування з сім'єю або друзями, що живуть за кордоном. Хтось хоче отримати нову роботу або переїхати в інше місто. А хтось просто закохався в Париж і мріє вивчити французьку. Я радий, що роблю цю мрію ближчою. Думаю, саме так потрібно сприймати свій бізнес.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X