"Всього у великій кількості": засновник сервісу Tickets.ua про головний принцип work-life балансу

26 березня 2018, 19:47

Екс-глава та засновник сервісу Tickets.ua, директор Sabre Travel Network Ukraine Сергій Кравець ділиться своїми порадами в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелімсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Практично ніяких. Мене цілком влаштовує, як я прожив ці 10 років, нічого глобально міняти я б не хотів. Із задоволенням прожив би їх заново так само.

Відео дня

Хіба що порадив би собі швидше вчитися розбиратися в людях. Все в світі – про людей.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

В Україні це люди, які йдуть своїм шляхом, і керуюють обставинами. Це Василь Хмельницький, Юрій Косюк, Сергій Тігіпко, Геннадій Буткевич. Люди, які здатні творити з відчутним фінансовим результатом.

Аркадій Добкін / © epam-group.ru

У світі – мені дуже імпонує Аркадій Добкін, EPAM. Білорус, який побудував компанію, вивів її на біржу. Зараз її капіталізація приблизно 6 млрд доларів, і прекрасний фінансовий результат. І він продовжує дивитися вперед, продовжує залишатися захопленою людиною

Взагалі, мені дуже імпонують лідери змін, в бізнесі або в житті.

3. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Має бути хороший мультиплікатор повернення інвестицій на цю людину. Інвестицій не тільки фінансових, що само собою зрозуміло, а й людських ресурсів. Часу, сил, дискусій і суперечок, надій і невдач. І не помилитися в системі координат людини. Перефразовуючи відомий вислів, краще з розумним втратити або виграти. Всяко краще з розумним.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© EPA

Бізнес-літературу практично не читаю, крім статей і галузевої аналітики. Однак аналітики читаю багато. З умовно художніх – нещодавно прочитав біографію Черчіля. Зараз таких лідерів не вистачає світу, мені здається. І біографію Сальвадора Далі. У нього неможливо повчитися і перейняти геніальність, зі зрозумілих причин. Але не можна не захоплюватися колосальною продуктивністю і здатністю дивитися на речі з незвичайних ракурсів.

Фільми дивлюся рідко. Тих, які б варто було порекомендувати, не пригадаю. Складно ж рекомендувати щось дивитися, якщо на наступний день забуваєш сюжет. Ось якісь такі трапляються мені останнім часом. Раніше любив Кустурицю, але крайній його фільм відверто не зрозумів.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я не знаю, що таке work-life баланс. Все ж залежить від того, чого людина хоче від роботи, і чого – від життя, на які результати розраховує. Якщо цим словом зараз називають гармонію, то у кожного вона своя, і трудоголік, і любитель ліниво помедитувати можуть у певний момент сказати, що він знаходиться в гармонії з собою.

Особисто я працюю до краю, доки очі не злипаються. Гуляю теж до краю, доки є вино на столі. Сім'ю люблю і намагаюся приділяти їй увагу також до краю. Всього у великій кількості, ось формула мого балансу.

Що стосується ефективності, то моя порада – навчитися бути розбірливим в справах. Перед тим, як щось почати робити, чимось займатися – задавати собі питання – а нафіга? Які внутрішні завдання це вирішує, до якого результату це призведе, чи вистачить ресурсів. Ефективність з'являється там, де людина займається дійсно потрібними їй справами, і добре розуміє, навіщо вона це робить. Відсійте мотлох в справах, це сильно додасть ефективності і часу на life.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо НВ
X