"Все делегуй, а маркетинг віддай собі": засновник видавництва ArtHuss про те, що порадив би собі 20 років тому

26 березня 2018, 10:19

Власник сімейної друкарні Huss і нішевого видавництва ArtHuss Костянтин Кожум'яка ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Я дам поради собі не 10, а 20 років тому. Тому що саме 20 років тому у мене були питання, на які тільки належало відповісти. Перша порада – не йти в проекти, які дають миттєвий результат. Я знаю, що є молоді люди, які люблять розповідати, як через 3-5 місяців їх починання вже приносять прибуток. Потім все так само швидко себе вичерпує, і вони думають над черговим бізнесом. Це не моє. Моє – це бути стаєром, працювати над тим, що, як правило, дає результат через 3-5 років, але ефект від цих проектів довгограючий. Друга порада – все делегуй, а маркетинг віддай собі. Тому завжди в будь-якому моєму бізнесі головний маркетолог – це я. Третя – неможливо осягнути неосяжне, потрібно працювати з професіоналами, яким я формулюю завдання, а далі вони, спираючись на свою компетенцію, їх реалізовують.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Якщо ми говоримо про членів команди, а не про рядових виконавців, то у мене ніколи не було потреби довго чекати, щоб зрозуміти, чи підходить мені людина чи ні. Члени команди визначають успіх, тому тут я, перш за все, звертаю увагу на рівень кваліфікації і залученість. Якщо людина ставиться до справи байдуже, то толку не буде ніколи, а ось якщо очі горять, то я розумію, що зробив правильний вибір.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з серіалу Вавилон-Берлін / © Sky 1

Мені дуже сподобався серіал Вавилон-Берлін Тома Тиквера. Режисер відкрився для мене абсолютно з несподіваного боку: він пройшов шлях від артхаусу до такого першокласного детектива. Хоча впізнаються режисерські прийоми, присутній почерк автора.

© pidlylykom via Instagram

Якщо говорити про книжки, то я однозначно назву Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі Вілла Ґомперца. Це дійсно хрестоматія, її можна включати в програму для старшокласників – щоб молоді люди починали знайомитися з цим зрізом світової культури.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Я консерватор. Не можу сказати, що мені сильно допомагає в бізнесі смартфон.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

По-перше, я займаюся улюбленою справою, і тут іноді складно провести вододіл – де я відпочиваю, а де працюю. Якщо я з командою кілька годин обговорював видавничий проект і отримав задоволення від того, що ми придумали, до того ж поспілкувався з розумними людьми, то я відпочивав або я працював?

До того ж моя робота носить творчий характер і це дуже допомагає дотримуватися балансу. І, звичайно ж, рятує той факт, що я дуже люблю делегувати повноваження. Колись давно, на початку своєї діяльності, я страждав на дріб'язкову опіку своїх підлеглих, а потім зрозумів, що, якщо я взяв людину в команду, обговорив з нею сферу компетенції та зону відповідальності, то не я, а вона має мені розповідати, як вона доб'ється результативної гри в команді на своїй ділянці. Такий підхід сильно розвантажує мене і мотивує члена команди – він приречений бути залученим до процесу і відчувати свою причетність до досягнутого результату.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

6. Де шукати натхнення?

Моя формула досить проста: сім'я, йога, рибалка. А ще – спілкування з творчими людьми. За великим рахунком, всі мої найкращі ідеї виникають, коли я можу опинитися в тиші, сам з собою, і бажано, щоб це був тривалий час. Найяскравіші осяяння відбуваються або в лазні, куди я щотижня ходжу вже років 20, або на рибалці – хоч я і ловлю рибу, але все одно обмірковую свої плани. Також допомагає відпочинок, особливо якщо він неспішний, ледачий – гуляєш лісом, і в цей момент приходять найкращі ідеї.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X