Вміти ставити питання і не боятися бути зрозумілим: керуючий партнер ILF про навички, які відрізняють хороших співробітників

2 березня 2018, 20:04

Керуючий партнер юридичної компанії ILF, почесний консул ФРН в Харкові, лідер Харківської експертної групи підтримки медреформи Тетяна Гавриш ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Завжди роби те, у що віриш. У кожного є вибір: робити легше і за великі гроші, мати безпечну стабільність — або ризикувати, приймати виклики, і в підсумку змінювати дійсність і зберігати себе. Я завжди робила так, як хотіла, і у що вірила. Це все моє внутрішнє прагнення до свободи, і в прийнятті рішень я орієнтуюся на нього.

Відео дня

Ніколи не бійся — воно того не варте. Якщо є за що боротися — потрібно боротися. Краще втратити в боротьбі і знову знайти, ніж нічого не робити.

Змінюй світ. Це можливо, і так, від тебе це залежить. Багато років тому одна людина сказала: "ти хочеш і сім'ю, і реалізуватися в бізнесі, в дипломатії, в соціальних проектах — вибери щось одне, все ти не потягнеш". А у мене вийшло. Віриш — доводь до кінця. У таких традиційно чоловічих сферах, як бізнес і політика, завжди було непросто, але все можливо.

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

У співробітника мають горіти очі. І він не повинен боятися змінювати світ, розвертати в повітрі літаки. Повинен дивитися на закон не як на константу, а як на живий організм, який зобов'язаний відображати зміни в суспільстві, відповідати їм.

Не боятися бути зрозумілим. Вміти пояснювати важливі речі людською мовою, щоб клієнт, партнер знайшов в розмові з ним і вирішення завдань, і ідеї нових можливостей. Ми, до речі, відобразили це в нашому новому слогані, "ILF. Прояснюємо справи".

Уміння задавати питання правильні і вчасно — безцінний навик в сучасних умовах невизначеності і темпу.

Іноді в процесі роботи ролі змінюються, і людина починає займатися не тим, для чого її наймали. Але якщо вона робить це пристрасно і отримує від роботи задоволення — значить, вона знайшла себе, а раз так — від неї можна очікувати дивовижних результатів.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© city.kharkov.ua

Треба боротися Лешека Бальцеровича — історія виникнення гурту економістів в соціалістичній Польщі. Коли в Польщі почалася трансформація, вони виявилися єдиними, хто розумів, що робити. Це надихнуло мене на багато проектів у сфері інституційних змін, наприклад, в реформуванні системи охорони здоров'я.

© mifbooks via Instagram

Доставка щастя (в рос перекладі — Доставляя счастье) Тоні Шея — дивовижна історія наполегливої та послідовної людини. Історія про те, що до успіху приходять команди, члени яких сповідують спільні цінності та поважають лідерство один одного.

© zoyamuur via Instagram

10 успішних українських брендів Богдана Ославського — вона прискорила бажання працювати для сміливих компаній і розвивати свій власний бренд.

На художню літературу, на жаль, зараз мало часу, тому обираю її особливо ретельно. З останнього — Життя попереду Еміля Ажара: смачна література, що змушує грати уяву, почуття та інтуїцію. Я вибрала її з цікавості, коли дізналася, що автор став єдиним літератором, який отримав Гонкурівську премію двічі (під ім'ям Ромена Гарі і потім під ім'ям Еміля Ажара).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Кіно. Здається, чим далі, тим більше сповідую принцип Черчілля "якщо йдеш через пекло — головне, не зупиняйся", тому не могла пропустити Темні часи. Автори взяли для фільму дуже класний епізод з історії, а Гаррі Олдман показав Черчілля саме таким, яким я його собі уявляла.

Кадр з фільму Залягти на дно в Брюге / © Blueprint Pictures

За порадою сина подивилася Залягти на дно в Брюге — я в захваті від того, як театралізовано іронічно і приголомшливо несподівано зроблена ця робота.

Кадр з серіалу Шовк / © BBC One

Шовк, серіал про британських баристерів і солістерів, потрібно подивитися кожному українському юристу, який вважає, що він переробляє. Мало хто у нас виконує такий обсяг роботи — з такою глибиною опрацювання питань. Плюс постійний контроль професійного співтовариства, "цеху": те, що в Україні в зародковому стані.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох застосунків ви вже не уявляєте свого життя?

Оскільки в моєму житті домінують комунікації, то в смартфоні домінують месенджери. Іноді мені здається, що я живу в цих додатках. Аудіодзвінків роблю все менше — вони більше порушують приватність інших людей. Активно використовую додатки, які дають не просто інформацію, а можливість відстежувати температуру суспільства, думки (Facebook, Telegram).

Вже не уявляю, як обходитися без додатків для управління фінансами — наприклад, без мобільного банкінгу УкрСиббанку: після того, як він став таким зрозумілим для користувача.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Мій графік залежить від пріоритетів у конкретній точці часу. У мене немає жорстко розписаного часу на себе, на дітей, на роботу. Я можу провести тиждень в нескінченних переговорах і плануванні, а потім обрізаю троянди в саду або варю варення з антонівки: це гармонізує і заспокоює. Можу три дні поспіль займатися розробкою стратегії з колегами, а потім всю ніч читати захоплюючу книгу — і знову спалахнути ідеями.

Відчуття work-life балансу дає свобода. Мені важливо розуміти, що у мене є свобода в будь-який момент припинити що завгодно. Змінити, перевернути з ніг на голову, піти будь-яким іншим життєвим шляхом.

Я займаюся тим, що мені подобається, стільки часу, скільки вважаю за потрібне: і це моя кнопка, якою я викликаю цей баланс.

6. Де шукати натхнення?

По-перше, в людях. По-друге, в перехрестях: в можливості знайомити між собою людей, проекти, інституції. Тренди з одних сфер можуть несподівано зіграти в інших.

Я завжди знаходжу натхнення в паралельних сферах: в інших бізнесах, в лайфсторіс, в мистецтві і взагалі в креативній індустрії. Можу довго вивчати кейс, як колишня фабрика стала музеєм або креативним хабом. Креативна економіка кардинально змінює всі процеси навколо, ставлення людей до того чи іншого явища в суспільстві.

Діліться! Досвідом, інформацією, контактами. Зробіть щось гарне для інших. Це наповнює життя змістом, і той, хто ділиться, завжди отримує від життя більше, ніж той, хто тільки споживає.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання — пишіть нам на bewithnv@nv.ua.

Показати ще новини
Радіо NV
X