"Використовуй продуктивно кожну хвилину": директор із персоналу PepsiCo Україна про те, що порадила б собі 10 років тому

22 березня 2018, 08:21

Директор із персоналу PepsiCo Україна Оксана Пальгуєва ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Перший – ніколи не відкидай ідеї, що здаються нереальними. Неможливе можливо.
  • Другий – цінуй час. Це ресурс, який неможливо компенсувати. Усвідом це і використовуй продуктивно кожну хвилину.
  • Третя порада – ні про що не шкодуй: ні щодо зробленого, ні щодо незробленого. Просто роби висновки на майбутнє.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

У цьому питанні для мене важлива співзвучність компанії і людини. Це означає, що в їх культурі і цінностях існує єдина парадигма. Також потенційного співробітника нашої компанії я визначаю за наявністю таких рис як внутрішня динаміка, відкритість і готовність до нового, чогось зовсім іншого, до розвитку і прийняття. На мій погляд, саме на це важливо звертати увагу на стадії співбесіди крім професійного досвіду. Адже люди різні, посади різні, і один і той же співробітник може бути успішним в одній посаді або компанії, але зовсім не проявити себе в іншій.

3. Які українські або закордонні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

Міжнародні компанії FMCG сектору, до якого належить і наша компанія. Вони мають дуже струнку систему та чудові практики у сфері управління організацією, фінансами, продажами, персоналом. Те, що мені особисто ще дуже подобається в них, це здоровий баланс між основною метою будь-якого бізнесу – отриманням прибутку – і соціально відповідальною моделлю ведення бізнесу, відповідальністю перед суспільством, перш співробітниками. Але незалежно від сфери діяльності – компанії нашого або будь-якого іншого сектора, IТ-бізнес, стартап, державна структура, – цікаві приклади інноваційності, швидкості реакції, швидкості впровадження змін, зміни статусу quo, і не тільки в галузі технологій, а й картини світу в цілому.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим саме вони вам сподобалися?

© ms.yulianaa via Instagram

З останнього прочитаного сподобалася книга Мартіна Форда Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття. Це аналіз трендів і прогнози на найближче майбутнє. Чи залишиться місце людині в світі ботів, роботів і високих технологій, а також глибоке розшарування суспільства за концентрацією доходів: "переможець отримує все" або "теорія довгого хвоста". Зараз, в період дефіциту робочої сили на ринку праці України, книга провокує нас задуматися про майбутнє: що ми будемо робити, коли виникне дефіцит робочих місць.

© aleksandrovna_books via Instagram

Із того, що вразило давно і досі №1 в моєму переліку, – Собаче серце Михайла Булгакова. Геніальний твір, ідеї, образи, майстерність слова. У книзі досі актуальна кожна фраза.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Вічне питання. На мій погляд, і work, і life мають бути насиченими, цікавими і приносити задоволення. Робота має бути цікавою: за формою, за змістом, за наявністю викликів – кого що захоплює. І життя поза роботою теж має наповнювати кожен день сенсом: сім'я, спорт, подорожі, хобі. І тоді стає не важливо, скільки годин ти присвятив тому чи іншому на тиждень. Важливі заняття, які вас захоплюють, які дають ресурс, а не відбирають його. Потрібно постійно пробувати і шукати цікаве і в роботі, і поза нею.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X