Наша любов – дія

3 травня 2019, 09:00
Спецпроект
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Прямі іноземні інвестиції в Україну (Фото:ДТЕК)

Прямі іноземні інвестиції в Україну (Фото:ДТЕК)

Юлія Шиліна, Директор з корпоративних комунікацій ДТЕК

З Держстатом не посперечаєшся. Прямих іноземних інвестицій в Україну за підсумками 2018 року прийшло 2,9 млрд дол США, вибуло – 968 млн. Але в структурі капітальних інвестицій частка іноземних інвесторів склала всього 1,54 млрд грн. Інвестори все ще побоюються вкладати в Україну. А країні дуже потрібні інвестиції, без них економіка не почне дихати на повні груди.

Побоювання ці небезпідставні. І вони набагато більше, ніж традиційні регуляторні ризики. Так і не вирішена ситуація на Сході України і як будуть розгортатися події – питання відкрите.

У такій ситуації значення внутрішніх інвестицій зростає суттєво. По-перше, саме на українські компанії лягає основний тягар промислового розвитку країни. По-друге, своїм прикладом вони показують, що в Україні працювати можна. І робити це можна ефективно. У партнерські проекти зі стійкими компаніями-резидентами іноземні інвестори йдуть набагато сміливіше.

ДТЕК переступає через ризики. За останні 14 років обсяг інвестицій групи в енергетику склав $ 6,5 млрд.

Success stories зараз вкрай важливі. Не менш важлива інформація про них. Якщо хтось вважає це хвастощами компаній – навіть сперечатися не буду. Але все ж популяризація успішного ринкового досвіду здатна привернути увагу інвесторів не менше, ніж державні гарантії.

Ми це знаємо, розуміємо і діємо. ДТЕК переступає через ризики. За останні 14 років обсяг інвестицій групи в енергетику склав $ 6,5 млрд. А з урахуванням придбання активів – $ 9,2 млрд. Чому ми інвестуємо в Україну?

Зараз стало популярно дорікати компанії великою часткою в українському вуглевидобутку. Начебто цей статус був кимось подарований, а не є результатом багатомільярдних інвестицій і величезних людських зусиль. Так, це правда, що з 27,5 млн тонн енергетичного вугілля, видобутого в 2018 році, на частку «ДТЕК Павлоградвугілля» припадає 20 млн тонн. Але правда і в тому, що на момент входження «Павлоградвугілля» в ДТЕК, видобуток становив близько 10 млн тонн. І поки інші знижували виробничі показники, ми їх нарощували. Без копійки державних дотацій. Якби ДТЕК не збільшував видобуток вугілля, то сьогодні Україна зіткнулася б з необхідністю щорічно додатково імпортувати близько 10 млн тонн вугілля на суму понад 1 млрд дол США. Для слабкої економіки це було б ще одним потрясінням. Ну, по-перше ми – самовпевнені. Ми віримо в свої сили і професіоналізм. І пишаємося своїми досягненнями і внеском у зміцнення енергетичної незалежності України. Хоч і не завжди чуємо оплески на свою адресу.

ДТЕК
Фото: ДТЕК

Так само і з газом. «ДТЕК Нафтогаз», операційна компанія в складі групи, що управляє активами в сфері видобутку нафти і газу, за останні п'ять років наростив видобуток природного газу в три рази. До 2024-го плануємо збільшити ще в два рази – до 3 млрд куб. м.

Ми побудували найбільші в країні Ботієвську вітрову (ВЕС) і Нікопольську сонячну (СЕС) електростанції. На черзі Приморська і Орловська ВЕС, Покровська СЕС – всі вони, сподіваємося, будуть введені в нинішньому році. У ці проекти ми вкладаємо гроші, залучаючи іноземних партнерів з General Electric, Vestas, Sinomach, ABB. Це 1 млрд євро.

Якщо емпіричний досвід –єдине мірило істини, то він підсилює в нас впевненість.

Ми побудували найбільші в країні Ботієвську вітрову (ВЕС) і Нікопольськусонячну (СЕС) електростанції.

По-друге ми любимо країну, в якій живемо і працюємо. І наша любов не тільки слова, наша любов – це дія. Наші дії – це капітальні та соціальні інвестиції. Це створення нового, нової енергетики, нової генерації. А разом з цим – і модернізація і трансформація старого.

Ну, і по-третє, Україна має величезний потенціал, в який ми віримо. Потенціал не тільки природних ресурсів, а й людської енергії, креативної думки. У минулому році ми стали системно шукати інноваційні технології для енергетики. Досить традиційний, скажімо м'яко, бізнес сунув свого носа в територію стартапів, IT-розробок. Це зіткнення двох різнокультурних всесвітів. Але саме воно показало нам величезний пласт можливостей, яких ми не знали раніше.

Щось подібне нам відкрилося на території освіти в рамках партнерських проектів Академії ДТЕК. Периметр запитів клієнтів, обсяги освітніх програм – все змінюється якісно і динамічно. Це непрямий, але дуже чутливий індикатор того, що потенціал величезний і він шукає виходу через нові розробки, через пошук нових знань ...

ДТЕК вийшов з проектом «Invest in Ukraine now» не випадково. Ми готові свій приклад і свої успіхи перетворити на переконливий аргумент для потенційних партнерів України. Щоб разом створювати нові історії і міняти країну на краще. Важливо, щоб бренд Ukraine now став популярним. Щоб єдину айдентику країни використовував не тільки середній і малий бізнес, а й великі компанії. Тоді сила голосу стане помітною, а разом з цим прийде якісно інша увага і розуміння з боку зовнішніх партнерів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X