Унікальну каву може приготувати тільки унікальна особистість: топ-менеджер компанії Агромат про хороших співробітників

19 квітня 2018, 08:57

Керівник HR-департаменту компанії Агромат Олена Іпатова ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Не втрачати час і почати прокачувати навички, які знадобляться в самому найближчому майбутньому: розвиток інтуїції, здатність самому визначати смисли в тому, чим займаєшся, дивитися на світ з точки зору можливостей. Це вчить великій дисципліні, творчому мисленню, концентрації на головному.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Спочатку він має збігатися за цінностями – це те, що найбільш важливо, як для компанії, так і співробітника. Якщо реалізація цілей проходить в єдиній системі координат і задовольняються єдині потреби в досягненні бажаного рівня доходу, безпеки, екологічності, визнання цінності досягнутих результатів, і при цьому реалізується потреба в розвитку, вихід на новий рівень самоактуалізації – це завжди 100% -ве влучення. З такими людьми ти не тільки працюєш, а й йдеш по життю, перетинається, береш участь у спільних проектах. І стає неважливо, працюєте ви разом в одній компанії або берете участь в єдиних проектах.

Я впевнена, що скоро в ментальності людей зникне місце роботи як таке, їх буде об'єднувати не робота, а ідея, єдині цінності, смисли, а роль кожного буде змінюватися, в залежності від пріоритетних завдань, унікальності особистості, наявності необхідних навичок і здібностей. Машина може приготувати каву. Але унікальну каву може приготувати тільки унікальна особистість. І якщо компанія надає можливість співробітникам розвиватися в конкретних проектах – це дуже круто, оскільки реалізується те, що приносить щастя кожній людині – реалізувати своє призначення в цьому житті. З моєї точки зору, реалізація свого призначення і отримання радості від життя – новий виклик в епоху глобальних змін.

3. Які українські або закордонні компанії є для вас прикладом і чому у них варто повчитися?

Для мене прикладом є будь-який бізнес, який пройшов стадію ідеї і вийшов на стадію реалізації. Особливо, якщо це пов'язано з новим продуктом, новою послугою або тим, чого раніше ніхто не робив. Я поважаю будь-яку українську і зарубіжну компанію, яка, незважаючи ні на що, знаходить в собі ресурси для розвитку. При цьому квантовий стрибок у кожної компанії свій – у когось це вистояти, коли здається, що навколо валиться весь світ, для когось – вчасно змінитися, намацавши свою унікальність, а для когось – побачити і реалізувати майбутні можливості для людства. Надихають і дають драйв всі компанії, що здатні змінювати шаблонні підходи, рухати свої і чужі ментальні кордони, створювати нереальне задоволення від роботи для своїх співробітників і для клієнтів.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з фільму Заручники / © 20 Steps Productions

Найпотужніший за своїм напруженням – Заручники Резо Гігінешвілі. Геніальний фільм, в якому поняття свобода розкривається настільки глибоко, що надовго залишається в пам'яті.

Кадр з фільму Заклинатель коней / © Touchstone Pictures

Заклинатель коней – шалено красивий і абсолютно природний фільм про те, як чути свою інтуїцію, як розрізняти справжнє від штучного, як наші щоденні вибори визначають наше майбутнє. "Хочу досягти стану, коли мої помилки будуть мені так само дорогими, як і мої правильні рішення" – ключова фраза фільму.

Для керівників, у яких співробітники працюють на постійних процесах, дуже рекомендую разом з ними подивитися і обговорити документальний фільм Мрії Дзіро про суші – фільм про незвичайного Майстра, його особистий Шлях. Фільм, що відкриває нові смисли в тому, що ти робиш щодня.

© the416investor via Instagram

З книг люблю ті, які дають енергію, іншу точку зору, змінюють світогляд. Завжди (і знову) актуальний Нассіб Талеб – І Skin In The Game, Чапаев и Пустота Віктора Пелевіна. Коли потрібно наповнитися красою і доторкнутися до неймовірного – допомагає Румі.

5. Назвіть музичного виконавця, який по-справжньому "зачепив" вас останнім часом? (назвіть улюблену пісню).

З останніх відкриттів – Фабіо Бьондо. На те, як він грає, можна дивитися нескінченно. Дуже мрію потрапити на його концерт.

6. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Месенджери, MindManager.

7. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Хоча б на хвилину зупиняти потік думок і насолоджуватися кожним моментом. Тому що кожен з них – прекрасний.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X