У НБУ розповіли, як рішення Стокгольмського арбітражу вплине на валютний ринок

27 грудня 2017, 10:00

Національний банк України оцінив вплив рішення Стокгольмського арбітражу на валютний ринок

Про це повідомили у прес-службі Національного банку України, передає УНІАН.

У НБУ заявляють, що рішення Стокгольмського арбітражу на користь компанії Нафтогаз України у суперечці з російським монополістом компанією Газпром за контрактом на закупівлю газу знімає ризики для платіжного балансу і валютного ринку України, пов'язані з вимогами російської сторони

Відео дня

Крім того, у Нацбанку відзначили, що остаточна оцінка впливу рішення арбітражу на платіжний баланс і валютний ринок буде проведена після з'ясування всіх деталей відповідного рішення та відображена в новому макроекономічному прогнозі у січневому інфляційному звіті.

Нагадаємо, що 22 грудня 2017 року Нафтогаз заявив, що виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у Газпрому в 2014 році, на 27,4%: з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Утім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу Нафтогаз має виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Показати ще новини
Радіо НВ
X