"Цінність ідей перебільшена". CEO компанії D2 про те, чому команда важливіша за класну ідею

6 березня 2018, 09:01

CEO та керуючий партнер IT-компанії для маркетингу D2 Володимир Демяненко ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні фільми та книги, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Сфокусуватися. Я був надто розосереджений – пробував себе паралельно в різних бізнесах, віддаючи перевагу офлайн-напрямку. А потрібно було ще тоді зробити основний акцент на онлайн-бізнес.
  • Цінність ідей перебільшена, а людей – недооцінена. Більше цінувати людей, партнерів, команду, нетворкінг. У ті роки я вважав, що класна ідея важливіша за команду, і помилявся.
  • Скоріше переїхати до Києва. Я з Сєвєродонецька, і майже всі свої бізнеси заснував і розвивав багато років там. І тільки 3 роки тому вирішив перевезти D2 до столиці. Це було одне з найбільш правильних рішень.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Річард Бренсон / © EPA

Мені імпонує Річард Бренсон. Зараз дуже модно згадувати хлопців із Силіконової долини або Ілона Маска, особливо якщо твій бізнес пов'язаний з розробкою. Але особисто мені подобається стиль і проекти Бренсона – він зумів побудувати з нуля фундаментальний офлайн-бізнес, який перетворився на величезну корпорацію.

3. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Якщо він з нами через рік – це означає, що вибір був зроблений правильно. Цей період часу досить репрезентативний і дає співробітнику зрозуміти, чи в потрібному він місці зараз знаходиться. У нашій компанії за цей час зазвичай відбувається перегляд заробітної плати і навіть може бути зростання в позиції.

Поганий той співробітник, який робить тільки те, що йому веліли. Якщо після отримання завдання він подумає, то виконає його краще. Важливо бачити зони для поліпшення і правильно давати вихід своїй ініціативі. Саме це є цінним у співробітнику для роботодавця.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Показ фільму Люмьєри! / © Lumière L'aventure commence

Фільм Люмьєри! (2016). Це добірка зі 150 відреставрованих історій по 50 секунд кожна, знятих творцями кінематографу, братами Люм'єр. Стрічку супроводжують закадрові коментарі одного з головних кіноманів сучасності – директора Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо. Все знято близько 120 років тому, але, що цікаво, у фільмі показане таке ж звичайне життя, яке і зараз нас оточує, не дивлячись на технології та індустріальний прорив. Але ж нам здається, що з тих часів все настільки змінилося, хоча по суті основні процеси залишилися незмінними – робочі будні, родина, відпочинок, виробництво. І якщо сьогодні все це супроводжують високі технології, то тоді прорив був за електрикою. Галузі змінюються, а процеси життєдіяльності поки ті ж.

Подобається повертатися до фантастики Стругацьких – вражає їх бачення розвитку технологій. Завдяки їм можна приблизно уявити, куди вони рухаються. Ті, хто їх придумують, явно захоплювалися фантастикою.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я намагаюся приходити на роботу раніше за інших. З 8 до 9 ранку я вже в офісі – планую день і тиждень. В цей час нікого немає, ніхто не дзвонить, висока концентрація уваги. На ранкову хвилю мені допомогла перебудуватися дитина-першокласник, заводжу його в школу і відразу на роботу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

А з 9 до 10 ранку присвячую освіті або йду в спортзал поруч з офісом. Намагаюся не призначати зустрічі на ці ранкові години, а присвятити їх плануванню, осмисленню, освіті тощо. Для себе визначив: якщо немає плану, сили розосереджені і ефективність нижча.

6. Де шукати натхнення?

Більше читати про світ. Не з точки зору політики й криптовалюта, а де які винаходи, який проект реалізований. Я підписаний на телеграм-канали, які висвітлюють подібні теми. У стислій формі отримуєш цікаву і корисну інформацію.

А новини про конфлікти, релігії, політіку й криптовалюти, шум навколо яких вважаю ситуативним загостренням, заважають натхненню.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua.

Показати ще новини
Радіо NV
X